קליפים חדשים

דודי בר דוד – מה עכשיו

שירו החדש של דודי בר דוד הוא זעקת מחאה כלפי העולם בו אנו מצויים, מה עכשיו. צפו

הזמר והיוצר המוזיקלי דודי בר דוד אשר פתח את השנה בנישואין, משחרר שיר חדש – "מה עכשיו" שאת מילותיו ולחנו יצר יחד עם אבי אוחיון בהפקה מוזיקלית של מתן דרור. בשירו החדש והמאוד דרמטי, מתריס בר דוד כלפי המצב בו אנחנו מצויים בשנה האחרונה בצילה של מגיפת נגיף הקורונה, כאשר העולם כמעט עצר מלכת והאנושות מסתגרת מאחורי הקירות. את העצב, התסכול והתהייה מגלם בר דוד במשפט הנושא של השיר החדש – "מה עכשיו". את השיר עוטף קליפ אנימציה משובח שיצר אייל ויינגרטן המנכיח מצידו את הנרטיב של השיר תוך שימוש בסממנים הלקוחים מעולם הרשתות החברתיות, האופציה הכמעט יחידה שנותרה לאנושות לשמור על קשר בין אישי וחברתי.

כך דודי בר דוד עם צאת השיר – ״אני בוחר לחבק את התקופה המורכבת שעוברת על כולנו עם כל הקושי. בוחר לאסוף כוחות ולהסכים להצליח, לחיות, להתחתן, לעשות ילדים ולהמשיך את מה שאני יודע – לכתוב שירים. גם אני פוחד לחטט בפצעים אבל יש בי את החובה לשאול שאלות שלא תמיד יש לנו תשובה ברורה עליהן כי רק ככה אצליח לשמור על השפיות. אבי (אוחיון) ואני כבר שיתפנו פעולה בעבר וכתבנו כמה וכמה שירים יחד אבל בסינגל החדש שלי ״מה עכשיו״ הרגשתי שחלקנו צעקה משותפת. שני יוצרים שמנגנים את הלב שלהם בתוך אולפן קטן, מודאגים מהעכשיו, מבולבלים מהמחר ועדיין אוחזים בתקווה שהטוב כמו הגשם האחרון, יגיע גם אם עדיין לא ברור בדיוק מתי הוא יתגלה״.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: