חדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

משרד הבריאות מציע מתווה חסר סיכוי לעולם התרבות

במסגרת מפגש שהתקיים בזום בין נציגי משרד הבריאות למנהלי אולמות ומועדוני הופעות הוצג מתווה חדש בעקבות "התו הירוק" ו"הדרכון הירוק" שאינו מאפשר חזרה ממשית לשגרת הופעות, כל הפרטים

כזכור, בתחילת ינואר נדונה בוועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת האפשרות להכליל את מופעי התרבות במסגרת הזכויות המוקנות למחזיקי דרכון ירוק.

בעקבות כך התקיימה אתמול פגישה בין נציגי משרד הבריאות לצד נציגי משרד התרבות לבין מנהלי מוסדות תרבות, מנהלי אולמות ומועדוני הופעות. במהלך הפגישה שהתקיימה כשיחת ועידה בזום הציג משרד הבריאות את הצעת המתווה החדש המוצע למחזיקי "התו הירוק" או "הדרכון הירוק" להתנעת תהליך החזרה לשגרה בעולם המופעים תחת גג.

מהמתווה החדש עולה כי המתכונת המוצעת הינה בלתי אפשרית ואינה עומדת בכל קנה מידה ביצועי וכלכלי. מדובר במתווה שנגזר מתוך תכנית המתווה "מגן לחיים" אותה יזמו והפיצו אנשי צוות משותף של המרכז הרפואי של תל אביב בבי"ח איכילוב בראשות פרופסור רוני גמזו יחד עם נציגים מעולם התרבות.

על פי המתווה שאושר לפני חצי שנה מדובר באכלוס אולמות מופעים בתפוסה שאינה עוברת את 75 אחוז מהתפוסה המירבית של כל אולם ועד 500 צופים מקסימום באישור מיוחד ממשרד הבריאות, מתווה זה שכלל גם היתר למכירת מזון ומשקאות עבד כאמור באביב ובקיץ האחרונים. לעומת זאת במתווה הנוכחי משרד הבריאות מדבר על תפוסת קהל של 60 אחוז או גג 250 צופים ללא יוצא מהכלל וללא אוכל ומשקאות, צפייה בישיבה, חבישת מסכות.

הצעת החזל
הצעת החזל"ש של משרד הבריאות במסגרת מגן ישראל

אל מול המתווה המוצג טענו מנהלי האולמות כי התכנית לא ריאלית והיא לא תעמוד במבחן העלויות להתנעת תהליך ההופעות הואיל והמתווה איננו כדאי בפורמט המוצע, נציגי משרד הבריאות הוזמנו לרדת לשטח ולראות במו עיניהם כיצד התעשייה עובדת, ובעברית פשוטה – המתווה המוצע לחזרה לפעילות איננו כלכלי ולפיכך בשלב זה הוא נדחה על ידי נציגי האולמות והמועדונים.

מלשכתו של שר התרבות נמסר בעקבות המפגש – "נציגי השר השתתפו בפגישה. מכירים את הפרטים היטב. אנחנו מצויים בדיונים רבים עם משרד הבריאות בנושא מתווה הדרכון הירוק ומאמינים כי המספרים והמתווה יהיו שונים בקצה התהליך"

מלשכת שר הבריאות לא נמסרה עד רגע זה תגובה למרות שנעשתה אליהם פניה הן טלפונית והן במייל.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: