פס קול שבועי

מיקי גבריאלוב – כאלה הזמנים 2020

אלבומו החדש של מיקי גבריאלוב הוא חיבור אישי של מיקי גבריאלוב עם הזמן והתקופה, האזנה.

מיקי גבריאלוב הוא אינסטניס בטעמו, טעם בשל ובוגר המגיע אחרי שנים ארוכות של יצירה ושיתופי פעולה, אפשר לומר בבטחה כי מיקי הוא אחד מעמודי התווך של המוזיקה הישראלית. חתן פרס "מפעל חיים" מטעם אקו"ם לשנת 2007, חתן פרס "מפעל חיים" מטעם עיריית חולון לשנת 2009, חתן פרס "מפעל חיים" מטעם אמ"י לשנת 2019. על מדף אלבומיו מונחים כעת 30 אלבומים,חלקם משותפים עם חברו אריק איינשטיין, רובם אלבומי סולו וחלקם אלבומי הופעות.

השנה החולפת הייתה שנה לא קלה למוזיקאים ובמיוחד אלו הרגילים להופיע ולשיר בפני קהל לא מעט, אולם ישנם כאלו שלקחו את פסק הזמן משגרת ההופעות באור חיובי וישבו ליצור, לכתוב, להלחין ולשחרר שירים חדשים. כך הוא אלבומו החדש של מיקי גבריאלוב, יצירה שנולדה בימי הקורונה וכל כולה טעמו האישי המוגש למאזין במשך 48 דקות של אינטימיות גבריאלובית מוכרה ואהובה שרק מוזיקאי כמותו יכול להעניק למאזין.

למרות שהרבה לשתף פעולה באלבומו החדש עם כמה מוזיקאים שאף הם יוצרים בעצמם, את שיריו הוא כתב לבדו ואף הלחין למעט שניים שנכתבו בידי משוררים העומדים זקוף מעל כולם באופן כללי, הראשון הוא נתן אלתרמן בשיר הנושא – "כאלה הזמנים 2020", השני הוא יענקל'ה רוטבליט בשיר "הולך עם החלום". בנוסף למשוררים הללו, מצא מיקי מקום לשתף פעולה עם שתי זמרות יוצרות, לראשונה הזמין מיקי את קורין אלאל לביצועו של השיר הדו לשוני "סטפאני" שנכתב על ידו יחד עם הזמרת היוצרת אורליקה אשר שתפה בעבר פעולה עם קורין בכתיבת שירים. מיקי וקורין החלו לשתף פעולה בשנות השבעים בשורת הופעות משותפות וכעת זו מעין סגירת מעגל. אולם לא רק קורין מקבלת מקום של כבוד באלבום, גם הזמרת היוצרת אסתר רדא המצטרפת אליו בביצוע מיוחד בשיר "אם אין אהבה" הבנוי משני בתים בלבד ופזמון, מיקי פותח כאן בבית הראשון והפזמון החוזר, אסתר מצטרפת לבדה בבית השני ואז שניהם בדואט בפזמון החוזר וחוזר – שיר זה הוא אחת הפנינים המרגשות והמעודנות ביותר באלבום.

כך מספר לי מיקי גבריאלוב על האלבום החדש, הוא ממעט לדבר אבל מעביר את המסר במדוייק  – "סוף סוף יוצא האלבום, אפשר לשמוח, חלק מהשירים באלבום נכתבו ברוח התקופה ובהקשר החברתי וחלק נכתבו בהקשר האישי. האלבום הזה מבחינתי מסיים ומסכם את שנת 2020, הפעילות היצירתית שלי בתקופה הזאת שהייתה לא פשוטה, שיתפתי פעולה בשני שירים, עם קורין אלאל בשיר "סטפאני" ועם אסתר רדא בשיר "אם אין אהבה". אני מקווה שמאוד מאוד מהר נחזור להופיע מול קהל חי, זה חסר לי מאוד ובטוח שזה חסר לכל האומנים. אז שתהיה בינתיים שנה אזרחית טובה ורק בריאות לכולם."

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: