קליפים חדשים

רוני ידידיה וארקדי דוכין – אולי יתרחש פה דבר

שיתוף פעולה נוסף של רוני ידידיה עם אחד האמנים החשובים בפרויקט משירי נתן אלתרמן - אולי יתרחש פה דבר

אמנות ואקטואליה נשזרות זו בזו – במסגרת פרויקט שירי נתן אלתרמן של רוני ידידיה הוא מארח את המוזיקאי והיוצר ארקדי דוכין לביצוע משותף לשיר "אולי יתרחש פה דבר". את המילים של אלתרמן הלחין ידידיה והפיק ברק פרוכט. השיר "אולי יתרחש פה דבר" פורסם לראשונה בעיתון הארץ בתאריך – 19 בפברואר 1935 בתקופה שאלתרמן עבד במשמרות לילה במערכת העיתון.  מפתיע לגלות עד כמה שיר שנכתב לפני כ- 85 שנה רלוונטי ואקטואלי במיוחד בימים אלה. השיר מתאר רחובות ליליים, דוממים, ריקים וחשוכים בצד תחושה של בדידות, עצב, מועקה, ריקנות, חרדה ובעיקר חוסר ודאות לגבי מה שהולך לקרות:  "כזה יהיה אולי הלילה  האחרון שלנו…."

את ביצועו של השיר מלווה קליפ בו מככבת רבקה מיכאלי, והוא צולם בתחילת הסגר השני בתיאטרון קרוב- התיאטרון של ניקו ניתאי ז"ל, בהשתתפות שלושה משחקני התיאטרון. ניקו ניתאי, הבמאי, המחזאי והשחקן המיתולוגי הלך לעולמו בסוף מרץ השנה. ידידיה, שהתחיל את דרכו המוזיקלית בתיאטרון הסימטה כשהלחין מוזיקה למחזה שביים ניתאי, סוגר מעגל, חוזר לתיאטרון של ניקו ומקדיש את הקליפ לזכרו.

כך רוני ידידיה עם יציאת השיר – "שמח לשתף אתכם בשיר- קליפ חדש מפרויקט אלתרמן."אולי יתרחש פה דבר"- שיתוף פעולה שלי עם ארקדי דוכין. הקליפ צולם בתחילת הסגר השני. ניסים פרין שטמפר, שביים את כל הקליפים בפרויקט כתב את התסריט, ביים וערך. הקליפ צולם בתיאטרון קרוב בתל אביב בהשתתפות רבקה מיכאלי ושחקני התיאטרון- גל ישראלי, אריאלה ברונשטיין, יוני ליויתן ודורית ניתאי והוא מוקדש לזכרו של השחקן, הבמאי ומיסד התיאטרון ניקו ניתאי ז"ל, שהלך לעולמו לפני כחצי שנה."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: