חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

ובינתיים בבריטניה – נערכים לקראת האביב

לצד הערכות המועדונים הבריטיים להיפתח באביב 2021 קרן הצלה מסייעת לאחזקת הראש מעל המים, כל הפרטים.

בזמן שבישראל עולם התרבות מדשדש מול ממשלה שלא באמת נוקפת אצבע כדי לשמר ולסייע לעולם התרבות, בבריטניה הוקמה קרן ציבורית הממומנת מתרומות – Music Venue Trust לצד המענקים הממשלתיים במטרה לסייע לעשרות מועדוני הופעות להחזיק את הראש מעל המים לאורך כל התקופה הגרועה הזו.

כזכור הממשל הבריטי הקצה סכום של 1.57 מיליארד ליש"ט לטובת עולם התרבות, אולם על פי הקריטריונים הממשלתיים שנקבעו לא כל המקומות הנזקקים היו זכאים למענקים או הלוואות.

כאן נכנסת הקרן שבאמצעות קמפיין #SaveOurVenues הצילה את עתידם של למעלה מ – 400 מועדוני הופעות בבריטניה בתקצוב עד לתאריך 31 במרץ 2021 באמצעות 80 מיליון ליש"ט. כעת הודיעו מנהלי הקרן כי הצליחו לגייס סכום נוסף בסך 230,000 ליש"ט אשר יוקצו לסיוע לעוד 24 מועדוני הופעות.

התרומות והמענקים המועברים למועדונים הרבים משמשים לתשלום שוטף של הוצאות כשכירויות, מסים ותחזוקה.

ואילו בישראל?….

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: