קליפים חדשים

יובל דיין – כוחך הרם

יובל דיין מחדשת את השיר "כוחך הרם" מתוך אלבום הבכורה של המוזיקאית המנוחה אהובה עוזרי

חידושו של השיר "כוחך הרם" שכתבה והלחינה המוזיקאית המנוחה אהובה עוזרי כחלק מאלבום הבכורה שלה משנת 1975 – "היכן החייל שלי" מתקיים בזכות סרטו התיעודי של הבמאי והיוצר הקולנועי עופר פנחסוב – "צלצולי פעמונים" החושף לראשונה את סיפורה האישי של הזמרת אהובה עוזרי המנוחה החל מילדותה בכרם התימנים, דרך הטרגדיות האישיות והאהבה הנכזבת ועד הפיכתה לגברת הראשונה של המוזיקה המזרחית בישראל.

עופר החליט לתת לזמרת והיוצרת יובל דיין את הזכות לחדש בקולה את השיר שיהווה שיר הנושא לסרטו העומד לצאת בימים הקרובים, על ההפקה המוזיקלית אמון המוזיקאי תמיר מוסקט.

כך יובל דיין על הביצוע הנוכחי – "השיר ״כוחך הרם״ תפס אותי מהשמיעה הראשונה, הצטערתי שלא הכרתי אותו לפני כן. עבורי הוא תפילה אמיתית, כנה וישירה. זו זכות גדולה בשבילי לחדש אותו ובכלל להשתתף בכל הפרויקט החשוב והמרגש הזה. כשפגשתי את אהובה עוזרי ז״ל הרגשתי שמדובר ביוצרת שלא מתפשרת על פסי ק מהאמנות שלה, והיא לימדה אותי שיעורים חשובים לחיים, על הכבוד שרוחשים לטקסט, ללחן, לביצוע ובכלל למוסיקה." 

וכמובן שאי אפשר ללא הגרסה המקורית מתוך האלבום של אהובה המנוחה

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: