חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

מגן לחיים – התכנית הרפואית לחזרה לשגרה

עולם התרבות והמופעים מקבל זריקת עידוד עם פרסומה של תכנית "מגן לחיים" המציגה תהליך קצר ביותר המאפשר חזרה בטוחה לעולם התרבות והמופעים, כל הפרטים.

בניגוד למתווה "תרבות באחריות" אשר הוצג והועבר מטעם אנשי משרד התרבות והספורט למקביליו במשרד הבריאות, מתווה שחנק להלכה ולמעשה את רעיון החזרה לשגרה של עולם התרבות, עליו כבר הבענו את דעתנו כאן, מתפרסם כעת מתווה חדש "מגן לחיים" אותו הגו, כתבו והכינו אנשי צוות משותף של המרכז הרפואי של תל אביב בבי"ח איכילוב בראשות פרופסור רוני גמזו ונציגים מעולם התרבות.

על פי המתווה המוצע, במידה ויתקבל על ידי פקידי ממשלת ישראל, הדרך בחזרה לעולם התרבות והמופעים קצרה יותר ממה שחשבנו, מדובר בתהליך הכולל בדיקה רפואית שונה וקצרה המהווה חלק ממתווה ומסלול פעולה המשמרים לחלוטין את כל כללי הבטיחות הרפואית שנוסדו במתווה התו הסגול.

במסמך המתווה שיצא השבוע מוגשות התזות הקיימות והחלופיות לביצוע בדיקות לגילוי נגיף הקורונה על בני אדם, אחוז הדיוק וזמן קבלת התוצאה כאשר המתווה ממליץ על העדפת ביצוע בדיקות מהירות מבוססות אנטיגן לכל אדם המשתתף בפעילות במרחב ציבורי על פני בדיקות מבוססות PCR . ההצעה הראשונה מניבה תוצאה אמינה בתוך רבע שעה עד עשרים דקות ואילו הבדיקה הישנה מצריכה תהליך מסורבל שעשוי לקחת עד יממה לקבלת התוצאה.

על פי המתווה החדש, מדובר בעלות זניחה בהוצאת התפעול של התהליך פר בדיקה, עלות אותה ניתן לשקלל בתשלום כרטיסי הכניסה ובשלב ראשונה אפילו להכילה כהוצאה הנופלת על מארגני האירוע המעוניינים בחזרה לשגרה מוקדם ככל האפשר (עלות של 10 יורו פר בדיקה בודדת).

המתווה מצביע גם על תהליך הצגת נתוני הבדיקה באמצעות שימוש באפליקציה שתציג נתונים מתוך מאגר "ענן וירטואלי" ברגע פיענוח הבדיקה. משמעות הרעיון והתהליך כי אדם הרוכש כרטיס למופע יוכל לעבור את הבדיקה חצי שעה לפני עליית המסך או האמנים לבמה במקום צמוד לאולם ולהציג את האישור כי הוא "נקי" לצד הבר קוד הדיגיטלי של הכרטיס אותו רכש קודם לכן און ליין. פשוט, חד, חלק.

כך מוגדר הרעיון בתקציר במסמך המתווה – "ניטור כניסת הציבור אל המתחמים השונים (מסעדות, בתי מלון, בתי ספר וכיוצ"ב) יבוצע באמצעות אפליקציה ייעודית. האפליקציה תהיה עננית במודל SAAS ותכלול את הפונקציות הבאות: מודול ניהול מכסות כניסה למתחמים ומודול לניהול תוצאות אנטיגן מהירות. הנכנס יידרש להירשם ולהיבדק, לאחר כ-15 דקות יקבל תשובה, במידה והתוצאה שלילית יקבל ברקוד באמצעותו יוכל להיכנס למתחם. האפליקציה תעלה בתוך שבועיים בהשקעה כספית ובמימון בשלב הראשון של בית החולים איכילוב. "

לחצו לעיון במסמך מתווה מגן לחיים

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: