חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

האם הופעות באילת יהוו פתח לחידוש סצנת המופעים גם בתל אביב?

בעקבות הצהרת שר התרבות והספורט על מגעים לפתיחת מתחם הופעות באילת בעונת חורף 20-21. מתכוון בעל מועדון בארבי לעתור לבג"צ על מנת שיורה למדינה לאשר פתיחת מועדונים על פי מתווה זהה. כל הפרטים.

כזכור לפני מספר ימים הודיע שר התרבות והספורט חילי טרופר כי משרדו הגיש מתווה לקיומן של הופעות באילת ולדבריו – "הנושא עוד בבדיקות מול משרד הבריאות, בשאיפה להקים מתחם פיילוט ראשוני באילת להופעות תרבות, במידה והפיילוט יצליח יורחב למקומות אחרים וגם בתוך אילת".

למשמע הצהרה זו הנותנת עדיפות לעיר אילת ולמלונותיה בתחום התרבות מבלי להתייחס למתחמים ומועדונים ברחבי הארץ אשר עדיין סגורים בשל המגבלות, הודיע שאול מזרחי, בעל מועדון ההופעות התל אביבי "בארבי" כי יעתור לבג"צ כנגד ההחלטה שלטענתו יוצרת איפה ואיפה.

בשיחה שקיימנו הבוקר עם שאול הוא אמר בין היתר – "ביום שיפתחו מתחם הופעות באילת אנחנו נעתור לבג"ץ ונדרוש שיפתחו בכל מקום ומקום. מהחודש, אילת שהיא עיר מדברית עוברת למצב חורף, החל מהשעה ארבע וחצי אחה"צ באילת מתחיל להיות קר, הם לא מתכוונים לערוך מופעים בחוץ, מי מסוגל להחזיק קהל במתחם פתוח, מי יצליח להישאר במקום במשך שעה ויותר תחת כיפת השמיים בקור הלילי של אילת בחורף?"

(במאמר מוסגר – כמי ששהה 3 שנים בשארם א שייח במסגרת שירותו הצבאי אי פעם במאה שעברה אני יכול להעיד שמדובר בעובדות נכונות, חורף במדבר זה לא חורף בעיר החמה. נקודה)

"מדובר בשערורייה רבתי החוזרת על עצמה, כפי שבקיץ החליטה ממשלת ישראל לאשר פתיחת אולמות אירועים והתעלמה מעולם התרבות והמופעים עד שפנינו לבג"ץ כך גם עתה נאלץ לחזור על כך. לא יעלה על הדעת שהמדינה תיצור איפה ואיפה ותעדיף מקום כזה על פני אחר מבלי לתת הסבר מניח את הדעת.

כל המדינה פתוחה, חנויות, מרכזי קניות, הציבור חזר למצב של תנועה מחוץ לבית, אנשים למדו כי מסיכה על הפה והאף היא 95 אחוז ביטחון למניעת הדבקות בנגיף. הוכחנו זאת במהלך עשרה ימים שאפשרו לנו לפתוח בקיץ את המועדון כי אנחנו יודעים, יכולים ומסוגלים לשמור על הכללים ולהפיק מופעים מבלי לסכן את בריאותו של אף אחד.

אם פתחת באילת אתה יכול לפתוח בעוד מקומות. אם הסיבה שאילת היא 'אי ירוק' הוא שיש כביש גישה אחד ויכולת לשלוט על הכניסה ועל היציאה לעיר של הציבור – אז כל קיבוץ ומושב יכולים להיות תחת כיפת השמיים וירוקים. חד משמעית."

כזכור, עם תחילת המגיפה וההחלטה על סגירת מועדוני ההופעות ועולם התרבות מי שהוביל את המחאה של אנשי התעשייה היה שאול אשר אף פתח בשביתת רעב ליד משכן ראש הממשלה בירושלים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: