חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

המהפכה החדשה בתחום ההאזנה למוזיקה – האזנה אישית ללא אוזניות

פיתוח ישראלי מקורי באמצעות טכנולוגיה חדשה יוביל את מהפכת ההאזנה האישית ללא אוזניות, כל הפרטים.

אפשר לומר כי הגבולות בין מציאות למדע בדיוני נעלמים בעקבות הפיתוח הטכנולוגי החדש העונה לשם  SoundbBeamer 1.0, המכשיר החדש ממצב את עצמו כתחליף עתידני לאוזניות על ידי מקרן אודיו היישר אל ראש המשתמש – אין צורך באוזניות או בהשתלת שבב מחשב.

SoundBeamer 1.0 הוא מכשיר אשר פותח על ידי חברת Noveto Systems הישראלית ומטרתו להקרין צליל ישירות לאוזני המשתמש באמצעות טכנולוגיית חישה תלת-ממדית. המכשיר, שנראה כמו רמקול בלוטות' שמנמן, מאתר ועוקב אחר מיקום האוזניים בזמן אמת ומקרין אליהם גלי קול. זה יוצר "כיסי צלילים" סביב שתי האוזניים ומאפשר למשתמש לשמוע את הצלילים בראשו. המאזין יוכל גם לשמוע בבירור את סביבתו. למכשיר החדש ישנה גם את היכולת להמשיך ולעקוב אחר המאזין הנע בחדר ובהתאם לשנות את כיוון הזרמת הסאונד.

הטכנולוגיה של SoundBeamer  פועלת באמצעות גלים אולטראסוניים ויצירת קרניים כדי למקם צליל ממש מחוץ לאוזניים. הגלים נוצרים באמצעות אלגוריתמי DSP שפותחו על ידי Noveto Systems והם נדחפים לאוויר באמצעות מערך טרנסקורים בעיצוב אישי. מבפנים זה אולי נראה כמו רמקול קטן, אבל עובר אורח לא ישמע כלום. מודול חישה תלת ממדי המובנה בחומרה מאתר ועוקב אחר מיקום האוזניים בזמן אמת, ובנקודה זו הגלים האולטראסוניים מתכנסים לכיסי קול קטנים ממש מחוץ לאוזניים. כאן הצליל יכול להישמע שוב כגלים אקוסטיים רגילים מבלי להפריע לאחרים.

למקרן יש תכונת בלוטות' המאפשרת לו להתחבר לכל מכשיר המשדר סאונד ולהעבירו הלאה באופן אישי. מכשיר שכזה עשוי בפיתוחו הסופי לקלוט צלילים, מוזיקה מטלפון או גאדג'ט אחר ולהעבירו לאוזני המאזין ללא מתווך פיזי נוסף. הפיתוח עשוי לשנות לחלוטין את אופן ההאזנה וצריכת המוזיקה מהמוכר כיום.

חברת Noveto Systems  כבר הכריזה כי המוצר יהיה זמין להטמעה בשלל מוצרי מדף הקיימים כיום בשוק כמוצר OEM. המוצר הבסיסי המסחרי יהיה מוכן לשיווק לצרכן בסביבות דצמבר 2021.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: