חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

ראש עיריית תל אביב בקריאה להחזיר את ההופעות

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו פרסם באתר העירוני הרשמי קריאה להחזיר את ההופעות לצד עותק ממכתב ששלח לשר הבריאות ושר התרבות, בלומפילד כמתחם הופעות לראשונה. כל הפרטים.

בהודעה שעלתה אתמול באתר הרשמי של עיריית תל אביב-יפו מסר חולדאי כי במכתבו הוא פנה אל שני השרים בבקשה לבחון את האפשרות להחזיר את עולם המופעים בחזרה על פי מתווה עליו שקדו בעירייה.

על פי המתווה מוצע כי חידוש מופעי התרבות בעיר יכלול בשלב ראשוני הופעות באיצטדיונים ואמפיתאטרונים פתוחים בלבד, עם קפסולות של 20 איש ושמירה על מרחק ביניהן, כניסות נפרדות ובאופן מדורג לכל קפסולה, עטיית מסיכות במהלך כל ההופעה, פיקוח על קיום הנחיות הבריאות ושמירת המרחק. חולדאי מציין כי את הנסיון הראשון ליעילות המתווה יקיימו באצטדיון בלומפילד.

פסטיבל רוקנרולר בבלומפילד. צילום יובל אראל
פסטיבל רוקנרולר בבלומפילד. צילום יובל אראל

לדברי חולדאי הוא מציין כי "תרבות איננה מותרות. היא חיונית והכרחית לקיומה של החברה ולהבטחת קיומם בכבוד של העובדים בענף. משכך, יש להבטיח שגרת תרבות, תוך שמירה קפדנית על הנחיות בריאות הציבור. אני סבור כי הפעלת אירועי התרבות במתכונת שהוצעה מהווה פתרון הולם המאזן בין הצרכים השונים".

קריאתו של חולדאי והמתווה המוצע אינם דבר חדש ואולי קצת מאוחר…הרי בעוד ימים ספורים אנחנו נכנסים לעונת החורף וקיומם של אירועים תחת כיפת השמיים מוטלת בספק בכל מקרה, מה גם שהמתווה איננו מתבסס על המצאה חדשה, זהו בדיוק המתווה שיושם במהלך הקיץ עת נתנה אפשרות לקיומם של אירועים תחת כיפת השמיים בתפוסת קהל עד אלף איש, אירועים שהתקיימו במספר ספוטים בארץ – כיכר ספרא בירושלים, קיבוץ גבעת ברנר, אמפי יער בן שמן, פארק הירקון ועוד.

האם חולדאי מתווה בקריאתו את הדרך לפוליטיקה הלאומית? ימים יגידו.

לחצו לעיון במכתב המלאה כולל המתווה המוצע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: