קליפים חדשים

יוני פוליקר – פתאום וסתם

הזמר והיוצר יוני פוליקר לוקח את מאבקיו הנפשיים ויוצק מהם שיר, צפו בקליפ

שש שנים חלפו מאז השיק המוזיקאי יוני פוליקר אלבום חדש, כעת נראה כי הוא עושה שוב את צעדיו לקראת האלבום השלישי, את השיר החדש – "פתאום ועכשיו" רקח יוני פוליקר מתוך רסיסים של רגעים קשים בחיים מאז ילדותו, את אותם רסיסים הוא חיבר יחדיו ויצק מהם שיר חדש כשהוא במקום אחר בחיים מביט לאחור בתובנה. השיר נכתב בהשראת התמודדות עם פוסט טראומה והתקפי חרדות שיוני חווה מגיל 11 בעקבות אובדן במשפחה. אחרי תקופה ארוכה בה התרגל להיות בכוננות מתמדת לאסון הבא פתאום בוקר אחד, הוא התעורר, הסתכל במראה והחיים נראו רגועים יפים וטובים. זה שיר על אותו רגע מיוחד שיוני היה רוצה לחיות תמיד. רגע של בריאות. של שפיות. של אוויר.

כך יוני על השיר החדש – "החלטתי להוציא שיר חדש שהיה אמור לצאת לפני סוף העולם, אבל הסוף הזה לא נגמר. לפני כמה ימים כשהשלמתי ארבעים שנים במדבר, רציתי להקדיש אותו לעצמי, בתפילה עמוקה להשאיר את טראומות העבר והחרדות מאחור, להרשות לחיוך לעלות. פתאום וסתם."

על הקליפ אחראי תום אבני שבאמצעות שברי תמונות ילדות של יוני ממחיש את ההשראה לשיר.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: