קליפים חדשים

קרן פלס – אין סוף ללילה

בשיר החדש של קרן פלס, נוצר שיתוף פעולה ממיס גבולות, צפו בקרן חשופה מתמיד ומפתיעה שוב

הזמרת והיוצרת האהובה קרן פלס, משיקה את השיר הראשון "אין סוף ללילה" לקראת אלבום חדש "שקופים 2". השיר שנכתב והולחן על ידי קרן והופקת מוזיקלית בידי גלעד שמואלי נולד במהלך שהייתה של קרן פלס עם משפחתה באחד מאיי יוון במהלך "הגל השני", מילות השיר עוסקות בזמנים שאין בהם גבולות ותיחום בין התקווה לתסכול.

השיר החדש נעטף בוידאו קליפ פשוט לכאורה החופן בקרבו סיפור מעניין אותו מספרת קרן עצמה – " "אין סוף ללילה" נוצר בעיצומו של הגל השני. הייתי עם נועם והילדים באי קטן בשם פארוס, עם כל הזמן שבעולם לכתוב ולא יצא ממני כלום. שקעתי בייאוש. יום אחד פגשתי בחור צעיר בדוכן עלי גפן. הוא סיפר לי שברח הנה מלבנון אחרי הפיצוץ, השאיר שם את כל ציוד הצילום שלו ומאז מחפש דרך חדשה. מצאנו זה את זו. החלטנו לצלם ביחד קליפ. קמנו כל יום בחמש לפנות בוקר כדי לתפוס זריחה, והלכנו בשקיעה לשיר בשדות חיטה. קניתי לו מצלמת וידאו באינטרנט והיא הגיעה אלינו עם סירה מאתונה. כל תהליך היצירה הזה היה מושתת על אמון. לא הכרנו ולא ידענו מה יצא. הוא לבנוני, אני ישראלית ששרה בעברית לאנשים שלימדו אותו לחשוב שהם האויב. נוצרה בינינו חברות גדולה. נועם והילדים היו איתנו כל הזמן. זה פרויקט משפחתי שכולנו חלק ממנו. לראשונה בחיי הצטלמתי בלי איפור ושיתפתי פעולה עם אומן לבנוני. אני גאה ונרגשת למסור לידיכם את ״אין סוף ללילה״. יצירה משותפת שנולדה מתוך ייאוש והשיבה לי את התקווה. כבר שמונה חודשים שאנחנו מתמודדים עם משבר עולמי שאין לו סוף או גבולות גזרה. בפארוס הבנתי שכולנו באותה סירה. אנחנו מחפשים אופק, נאחזים זה בזה, למרות ההבדלים ומבינים אחד את השני, מעבר לשפה."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: