חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

סר פול מקרטני ישיק אלבום סולו חדש בדצמבר

אלבומו החדש של סר פול מקרטני יהווה הפרק השלישי בטרילוגיית אלבומי סולו ארבעים שנה אחרי...

האלבום החדש של סר פול מקרטני יצא לאור בתאריך 11 בדצמבר 2020 בלייבל של חברת קפיטול. מדובר באלבום שכל כולו עבודה אישית לבד שנעשתה במהלך הבידוד שמקרטני שהה בו בביתו בסאסקס, בעקבות המגבלות בבריטניה בשל מגיפת נגיף הקורונה.

זהו החלק השלישי בטרילוגיית האלבומים שמקרטני הוציא לבדו ללא השתתפות של אמנים אחרים, הראשון יצא בשנת 1970 עם פירוק הביטלס, השני יצא בשנת 1980. כך הטרילוגיה תושלם אחרי 40 שנות פעילות אחרי הביטלס.

כמו אלבומיו הקודמים, היצירה האינסטרומנטלית הוקלטה על ידי מקרטני עצמו. באופן דומה הוא ניגן ברוב כלי הנגינה באלבומו Chaos and Creation משנת 2005. מקרטני ניגן גם על כל הכלים בעצמו ב- Rushes and Electric Arguments. בין הגלים עליהם ניגן החיפושית מצויים הבס ששימש את ביל בלייק, הנחשב לאחד מחלוצי הרוקנ'רול וליווה את אלביס פרסלי, גיטרת פנדר טלקאסטר משנת 1954 ומערכת תופים תוצרת לודוויג.

סר פול מקרטני וכלי ה גינה בביתו. צילום מרי מקרטני
סר פול מקרטני וכלי הנגינה בביתו. צילום מרי מקרטני

כאשר תיאר את תהליך הקלטת האלבום, אמר מקרטני- "בכל יום הייתי מתחיל להקליט עם הכלי עליו כתבתי את השיר ואז בהדרגה מרבד את הכל. זה היה מאוד כיף. זה היה יותר יצירת מוזיקה לעצמי מאשר לעבוד על מוזיקה שצריכה להיחשף. אז פשוט ניגנתי דברים שאהבתי לעשות. לא היה לי מושג שזה יסתיים כאלבום."

 

כזכור סר פול מקרטני הופיע בישראל בפארק הירקון בספטמבר 2008 בפני 50 אלף צופים. האם נזכה לראות אותו שוב בתל אביב אחרי המגיפה?….

סר פול מקרטני בבלאנס בפארק הירקון. צילום יובל אראל
סר פול מקרטני בבלאנס בפארק הירקון. צילום יובל אראל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: