חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

בא בזמן – מענקים לאמנים עצמאיים מעיריית תל אביב

תקציב של 300 אלף שקלים יועמד לרשות מענקים שיינתנו לאמנים עצמאיים בעיר שיעמדו בנתוני וועדה ציבורית, כל הפרטים.

עיריית תל אביב- יפו יוצאת בקול קורא: "בא בזמן" – מענקים לאמנים עצמאיים עבור פרויקטים בתחומים שונים: אמנות חזותית, מיצגים, וידאו ארט, מחול, מוזיקה, ופרויקטים בין-תחומיים. התנאי לקבלת המענקים הוא כי האמן מתגורר או יוצר בעיר, וכי היצירה תוצג ברחבי העיר לציבור הרחב (או לחילופין ברשת). היקף המענקים הוגדל השנה בעקבות משבר הקורונה, והוא עומד על 300 אלף שקלים, שיחולקו לעשרות אמנים בהיקפים של 3,000 – 10,000 שקלים לאמן. המענקים ניתנים עבור יצירה וחשיפה של יצירות חדשות שטרם פורסמו או נחשפו לציבור הרחב.

הבקשות לקבלת המענקים שיוגשו במסגרת הקול הקורא, ייבחנו על ידי ועדה המורכבת מאנשי מקצוע חיצוניים (מתחומי האמנות החזותית, המחול והמוזיקה). תאריך אחרון להגשת בקשות עבור קבלת המענקים הוא 3 באוקטובר 2020.

לחצו על לינק להגשת בקשות וקריטריונים.

כך ראש עיריית תל אביב- יפו, רון חולדאי על הפרויקט – "משבר הקורונה פגע קשות בעולם התרבות, שהוא נשמת אפה של העיר מיום היווסדה. בחודשים האחרונים הקצינו מיליונים לתמיכה באמנים ובאמנות, וכעת אנו מגדילים את התמיכה באמנים העצמאיים שהפגיעה בהם הייתה קשה במיוחד. המענק כשמו כן הוא – "בא בזמן", עבור עשרות אמנים שזקוקים לו כעת יותר מתמיד. ערכו המוסף של התמריץ הוא חשיפת יצירות חדשות בפני הציבור הרחב". 

המענק לאמנים עצמאיים "בא בזמן", הנו יוזמת המחלקה לאמנויות באגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו ושל קרן יהושע רבינוביץ לאומנויות במסגרת המדיניות העירונית לתמיכה באמני העיר ועידוד היצירה העצמאית בעיר לאורך השנים, וביתר שאת על רקע משבר נגיף הקורונה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: