כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

הזמרת אורה זיטנר הלכה לעולמה

הזמרת התפרסמה בעקבות פרויקט שירי סשה ארגוב

הזמרת אורה זיטנר הלכה לעולמה והיא בת 74, לפני שנתיים נפטר בן זוגה הבמאי דוד ברגמן. הותירה שני ילדים ושישה נכדים.

כך בני משפחתה על לכתה מהעולם – "בלב כבד עד מאוד אנו מודיעים על פטירתה של אימנו אורה זיטנר. רווח לנו שאימא לא סובלת עוד ובכך ננוחם. הימים הקשים האלה בהם לא ניתן לחוש את חיבוקכם האוהב, כואבים ומצערים מאוד ובכל זאת אהבתכם עוטפת ומחזקת אותנו מאוד. חסרונה של אימא, סבתא, אחות, הוא צורב וכבד לכולנו. כולנו נעכל את הבשורה אט אט ובזכות תמיכתכם נוכל לעבור את האבל קרובים לאימא ככל האפשר. יהי זכרה ברכה לכולנו"

אורה זיטנר הייתה זמרת, פסנתרנית ומנצחת מקהלות ישראלית. בהשכלתה השלימה את לימודיה באקדמיה למוזיקה על שם רובין בתל אביב שם התמחתה בהלחנה, ניצוח מקהלות ונגינה בפסנתר. במשך תקופה ארוכה נמנתה עם "חבורת רננים" ועם מקהלת "רינת".

זיטנר וארגוב. מתוך האתר הרשמי
זיטנר וארגוב. מתוך האתר הרשמי

הקריירה של זיטנר כזמרת החלה במופע של שירי סשה ארגוב שנערך בשנת 1979. החיבור שלה עם ארגוב נוצר כאשר הוא ראה אותה מנצחת על מקהלה ומבצעת קטע שירה. מאז, היא מזוהה יותר מכל זמרת אחרת עם המלחין. כתוצאה מהמופע המשותף שלהם הופקו שני תקליטים שבהם זיטנר מבצעת את שירי ארגוב בלוויית פסנתר בלבד.

 

אורה זיטנר שרה בעברית, יידיש ולדינו, רפרטואר רחב של מוסיקה יהודית וישראלית, נוגעת במוסיקה קלאסית ומתמחה בעיקר בשירי משוררים. הרבתה להופיע בנוסף להופעותיה בארץ, ברחבי אירופה ובעולם, באולמות קונצרטים ובפסטיבלים של מוסיקת עולם. הקליטה שבעה אלבומים בארץ ובצרפת.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. כן, מרגיש צורך לבטא את הכאב שיש בידיעות מן הסוג הזה.
    כואב מאוד לדעת על כל אלה שחלפו מהעולם הזה ובמיוחד, הכל כך מוכשרים.
    החיים הם תבנית שברירית ביותר
    גיל

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d