חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

דווקא עכשיו – פייסבוק מגבילה שידורים חיים במוזיקה

ההגבלות שמוסיפה ענקית הרשת שמשמעותן קיצוץ רגלי תעשיית המוזיקה יחולו מתאריך 1 באוקטובר, כל הפרטים

מנהלי ובעלי פייסבוק, הרשת החברתית הכי גדולה כיום ולמעשה המקום בו מוזיקאים, בין היתר מציגים ומקדמים את יצירותיהם, עומדת להוסיף מגבלות ואיסורים חדשים על שידורים חיים במוזיקה החל מתאריך ה -1 באוקטובר. כתוצאה מכך יאלצו המוזיקאים לחפש אלטרנטיבות סטרימינג אחרות, מכיוון שפייסבוק לא תאפשר שום שידור חי שיכלול מוזיקה.

ההחלטה הנוקשה נופלת דווקא עכשיו כאשר שנת 2020 הפעה להיות השנה הכי רעה וגרועה לתעשיית המוזיקה ועולם המופעים החיים שנאלצו למצוא פתרון חלקי באמצעות טכנולוגיות השידור הישיר ברשת כדי לשמור על הקשר עם הקהל ולמצוא פתרון ליצירת הכנסות באמצעות שידורים חיים.

הגבלות חדשות אלה אינן מפתיעות. מתחילת השנה, לצד הסגר והריחוק החברתי שמגפת נגיף הקורונה יצרה לעולם תעשיית המוזיקה החיה, מצאו המוזיקאים כי השידורים החיים הם אלטרנטיבה נהדרת למופעי מוזיקה ודרך המושלמת לקדם את המוסיקה שלהם. כשפייסבוק ויוטיוב הם כלי הסטרימינג המועדפים. עם זאת, בעיות הנובעות מרישיונות מוסיקה והרשאות לנגן רצועות מסוימות הביאו למגבלות חדשות אלה.

אחת ההנחיות החדשות ביותר של פייסבוק קוראת: "אינך רשאי להשתמש בסרטונים במוצרים שלנו כדי ליצור חוויית האזנה למוזיקה … אם אתה משתמש בסרטונים במוצרים שלנו כדי ליצור חוויית האזנה למוסיקה עבור עצמך או עבור אחרים, הסרטונים שלך ייחסמו וייתכן שהדף, הפרופיל או הקבוצה שלך יימחקו. . זה כולל שידור חי. "

אף על פי שיוטיוב נותרה הפלטפורמה מספר אחת, המגבלות החדשות הללו בפייסבוק על הופעות בשידור חי הן אכן חדשות רעות, במיוחד עבור מוזיקאים בתחילת הדרך המבקשים ליצור לעצמם תודעה בסצנת המוסיקה. למעשה קיימות פלטפורמות סטרימינג חלופיות טובות אחרות, אך הן בעלות ניראות הרבה יותר פחותה. מלבד YouTube, Twitch ו- Mixcloud Live (מנוי בתשלום) עשויים להיות חלופות טובות, עם זאת, החיסרון הברור הוא שלאף אחד מהם אין את הכוח והישג שיש לפייסבוק.

למרות שפייסבוק מחזיקה בבעלות על רשת אינסטגרם ההגבלה החדשה לא הוכרזה גם על פלטפורמה זו.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: