קליפים חדשים

אביב מארק והמפשעות – לילה של רוק טיפתי

שיתוף פעולה בין אביב מארק לחברי המפשעות באווירת ימי הקורונה, צפו בקליפ

אין נביא בעירו, אולם המושג "חרא מדינה חרא ממשלה" הותווה בפי המוזיקאי אביב מארק כבר בשנות התשעים במסגרת להקת "סאבווי סאקרס". אביב עצמו נחשב לאחד מחלוצי המוזיקה המורדת ולמרות שהוא כבר חצה את הגיל בו אתה נחשב לפרחח רוק הוא עדיין מוביל הרכבי רוק בועטים בסצנת השוליים העצמאית המקומית.

אביב הנחשב לטכנאי סאונד אהוד בסצנה סובל בשנים האחרונות מבעיות  רפואיות ומתמודד עם מחלת ריאות קשה. אך אביב לא מתכוון לתת למצב שלו לעצור אותו – בזמן שהוא ממתין לניתוח השתלת ריאות ובצל הנגיף המאיים אשר הכניס אותו עמוק לתוך קבוצת הסיכון, אביב כותב שירים וחברי ״המפשעות״ מלחינים.

כך אביב על החיבור עם המפשעות והשיר החדש – "השיר הזה נכתב על קו התפר בין הגל הראשון לגל השני של המגיפה והנושא שלו הוא מלחמת הקיום שהסגר כופה על כולנו ועל אנשים עם מחלות רקע בפרט. המצב הכפוי הזה נהיה כל כך הזוי ולכן עולה בשיר התהייה האם כך נראית השגרה החדשה או שמא מדובר בחלום. כשמנכ״ל משרד הבריאות לשעבר גבי ברבש הודיע בחדשות ש'אסתמטיים יכולים לצאת מהבתים׳ זה פשוט נתן לי השראה. חברי ׳המפשעות׳ שהם אחים שלי משכבר הימים הפתיעו אותי והלחינו אותו. בחלומות הכי פרועים שלי לא חשבתי שאכנס לאולפן כשהקול שלי כל כך חנוק ומשתנק וכשאני תלוי במחולל חמצן לכל נשימה, אבל ההמתנה להשתלה הוכיחה לי שבחיים האלה – אסור לחכות״.  

על הקליפ אחראים רותי רילוב ודידי טונטאור

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: