חדשות הסצנהחדשות מקומיות

נחנך המרכז הקהילתי ע"ש אריק איינשטיין

בטקס שנערך אמש במרכז הקהילה והגנים ברחוב דב הוז הוכרז על קריאתו על שם אריק איינשטיין ז"ל. מוטי קמחי מביא את המראות.

אמש ערכה עיריית תל אביב טקס קריאת מרכז הקהילה ואשכול הגנים "דב הוז" על שם הזמר והיוצר אריק איינשטיין ז"ל ובכך הנציחה את אחד האמנים התל-אביבים מהחשובים שפעלו וחיו בעיר העברית הראשונה. הטקס נערך במעמד ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, משפחת איינשטיין וכן יוני רכטר שביצע כמה משיריו של אריק איינשטיין יחד עם הזמרת יעל צבי.

בני משפחתו של אריק. צילום מוטי קמחי
בני משפחתו של אריק. צילום מוטי קמחי
בני משפחתו של אריק. צילום מוטי קמחי
בני משפחתו של אריק. צילום מוטי קמחי

המרכז הקהילתי העירוני, אשר ייקרא מעתה "מרכז הקהילה ואשכול הגנים אריק איינשטיין", משמש את תושבי מרכז העיר גם כאשכול גני עירייה וגם כמרכז פעילויות פנאי, תנועה, תרבות, אומנות והעשרה לכל הגילאים. במרכז אף מופעלים מתחם עבודה משותף לעצמאים, פעילות עניפה לגיל הרך, בית קפה ועוד.

הזמרת יעל צבי בטקס. צילום מוטי קמחי
הזמרת יעל צבי בטקס. צילום מוטי קמחי
יוני רכטר בטקס. צילום מוטי קמחי
יוני רכטר בטקס. צילום מוטי קמחי
 בטקס. צילום מוטי קמחי
בטקס. צילום מוטי קמחי

קריאת המרכז על שמו של איינשטיין הגיעה אחרי שבע שנים, כך ראש העיר רון חולדאי  – "בכל אחד מרחובות העיר הזו יש משהו מהאריה התל אביבי איינשטיין. מילדותו, מבגרותו, מנעוריו, מאהבותיו או משיריו. אבל חשוב היה שזה יקרה כמו שצריך ובמקום הנכון. והנה אנחנו כאן היום, במרכז הקהילה ואשכול הגנים שייקרא מעתה על שם אריק איינשטיין. מסביבנו הרחובות והמקומות שהיו תחנות חייו המרכזיות: רחוב גורדון בו גדל, בית הספר א.ד. גורדון בו התחנך, תאטרון "האוהל" בו שיחק אביו, חוף הים בו בילה את נעוריו, בתי הקפה של רחוב דיזנגוף בהם בילה עם חבריו האמנים וכמובן רחוב חובבי ציון בו חי עד סוף ימיו, בבית שכל כך אהב להיות בו, עם התה והלימון והספרים הישנים. עכשיו אני יכול לומר – אריק, אתה שוב אתנו, במרכז חי ונושם שנושא את שמך. שיהיה לך, תמיד, לאן לחזור".

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: