קליפים חדשים

פיטר רוט – דום שתיקה

אחרי ששיחרר אלבום סינגלים משיק הבוקר פיטר רוט שיר חדש, צפו בקליפ

פיטר רוט, מוזיקאי יוצר ומבצע, חבר להקת מוניקה סקס, משחרר הבוקר שיר חדש אותו כתב, הלחין ומבצע בהפקה משותפת עם אופיר קנר. מילותיו של פיטר מרמזות בשיר על סיפור פרידה עגמומי, מדוע ולמה החליט להביא סיפור שכזה שאיננו סיפורו האישי בעצם? לפיטר הפתרונים. מכל מקום את המלודיה המלווה את הטקסט הוא החזיק אצלו תקופה ממושכת תחת שם הקוד "השיר של הפיקסיז" ככל הנראה בשל ההשפעות החזקות המצויות בו במיוחד בנגינת הגיטרה החשמלית המחוספסת. השיר מלווה בוידאו קליפ אותו יצר שחר אבן צור.

כך פיטר על השיר החדש – "הסתובבתי תקופה ארוכה עם הלחן של השיר ונתתי לו שם זמני, ״השיר של הפיקסיז״. אולי בגלל נגינת השמיניות של גיטרת הבס וקירות הגיטרה שנפתחות בפזמון, או שאולי זהו געגוע למועדונים וללהקות הרוק של שנות ה90…  כל אלו  הדהדו בראשי טרם ישבתי לכתוב את המילים שיצאו באחד מימי הסגר של התקופה המשוגעת בה אנו חיים".        

 

בחודש אפריל האחרון השיק פיטר רוט אלבום סולו חדש תחת הטייטל "סינגלים" בו אסף שישה שירים שהוא יצר וביצע במהלך העשור האחרון אך מעולם לא התגבשו לכדי אלבום, כעת הם כן, אלבום.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: