חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

במפגש נציגי עולם התרבות עם ראש הממשלה הוא הורה על פתיחת עולם המופעים

במהלך המפגש עם ראש הממשלה ושרי האוצר, הבריאות והתרבות הושגה הסכמה לפתיחת עולם התרבות, כל הפרטים.

לפני זמן קצר התקיימה פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר התרבות חילי טרופר ונציגי ועד הפעולה של תעשיית האירועים והתרבות  – יוני פיינגולד יו"ר איגוד המפיקים והאמרגנים, גיא בסר בעלים של קבוצת בלוסטון/לייב ניישן, יורב הראל בעלים של חברת NMC הפקות, מנכ"ל תיאטרון באר שבע, שמוליק יפרח, ומנכ"ל תיאטרון הבימה, נעם סמל, הזמרים והיוצרים יהורם גאון, עברי לידר, עידן עמדי, שלום אסייג, זהבה בן וישי לפידות.

בפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה לוועד הפעולה של תעשיית האירועים והתרבות התקבלו שתי החלטות משמעותיות להמשך קיום התעשייה:

  1. ראשית ראש הממשלה נתן הוראה באופן בהול לאשר מופעים בחוץ, על מנת לנצל את הזמן שנותר מעונת המופעים של הקיץ, לפי מתווה קפסולות של 20 איש, ובתוך כך הורה למשרד הבריאות לגבש מתווה ברור ומיידי.
  2. שנית ובהתאם לירידה בתחלואה, סימן ראש הממשלה את ה1 בספטמבר כתאריך היעד לפתיחת אולמות המופעים.

כך הודיעו נציגי ועד הפעולה בתום הפגישה"ועד הפעולה של תעשיית האירועים והתרבות מברך על הצעד הראשון שעשתה ממשלת ישראל בדרך לפתיחת תעשיית התרבות והאירועים, זאת לאחר מאבק ארוך ומתמשך למען החייאת הענף. עם זאת, נמשיך להילחם לפתיחתה המלאה של התעשייה ולהחזרתם לעבודה של 200,000 חבריה, כך שיוכלו לפרנס את בני משפחותיהם בכבוד. המטרה המרכזית שלנגד עיננו היא השבת התרבות לחייהם של מיליונים לצד שמירה על בריאותם, כאשר ביכולת התעשייה לנטר, לוודא ולהבטיח את בטיחותו של הקהל אשר צמא לתרבות במיוחד בימים אלו"

כך עברי לידר מיד לאחר הפגישה"לפני מספר דקות יצאתי מפגישה עם ראש הממשלה . באתי  אליו כדי להסביר לו שנגמר לנו האויר . הלכתי לספר לו   שלמעלה מ-250 אלף  חברים שלי  למקצוע יושבים כבר חמישה וחצי חודשים בבית  ומדממים. סיפרתי לו על מאות ארגזי מזון שנשלחים כל שבוע לנגנים טכנאים מפיקים שהמקרר שלהם ריק והחובות שלהם הולכים וטופחים . שאלתי אותו למה? למה משאירים אותנו בבית . למה חנקתם את המוזיקה, התרבות , האומנות . למה סגרתם אותנו בחזרה אחרי שהוכחנו לכם שאנחנו יודעים לעבוד מסודר, על פי ההנחיות ובעשרת הימים שאפשרתם לנו לעבוד לא היתה אף הדבקה באולמות המופעים. הסברתי לו שאנחנו האמנים ואנשי ההפקה הסובבים אותנו,   מטפלים בשמירה על הקהל שלנו ובריאותו גם בימים נטולי קורונה ועל אחת כמה וכמה בימי קורונה. אנחנו יודעים להושיב את הקהל שלנו בצורה בטוחה ומבוקרת באולמות תחת כיפת השמים וגם באולמות היכלי התרבות .אנחנו יודעים להכניס ולהוציא את הקהל בביטחון ותוך שמירת מרחק בימים רגילים ובוודאי בימי קורונה. ראש הממשלה הקשיב בקשב רב והורה  לפתוח על  פי המתווה  שהוצג לו – במקומות תחת כיפת השמים  ולהקים  ועדה להמשך פתיחת האולמות תודה  על האוזן הקשבת ,ההבנה וההחלטה לפתוח אותנו במתווה המאפשר שמירה על בריאות הקהל.  מרגיש שעשינו דרך חשובה מאד הערב !"

להלן הודעת לשכת ראש הממשלה בעקבות המפגש "ראש הממשלה ושרי התרבות, בריאות והאוצר החליטו: הופעות האומנים חוזרות באופן מיידי בהתאם להנחיות בפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר התרבות והספורט חילי טרופר יחד עם נציגים מענף התרבות, הוחלט כי מופעי התרבות ייפתחו באופן מיידי במתווה של קפסולות במרחב הפתוח. על פי המתווה שגובש בשבועות האחרונים, תתאפשר כניסה למופעי תרבות באוויר הפתוח, כאשר המתחמים יחולקו לקפסולות של עד 20 איש בכל קפסולה. כל מתחם הופעה יאושר באופן פרטני ע"י משרד הבריאות. בשבועות הקרובים יגובש מתווה גם למופעים בחללים סגורים."

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הפגישה – "נפגשתי עכשיו ביחד עם שר התרבות, שר הבריאות ושר האוצר עם נציגים של ציבור האומנים והמפיקים. קיבלנו החלטה לפתוח את ההופעות בחללים פתוחים, תחת קפסולות במסגרת מאוד מבוקרת. במקביל, לבדוק את האפשרות של פתיחת ההופעות בחללים סגורים תחת תכנית ה"רמזור" של פרופ' גמזו, הוא יגיש לנו אותה בשבועות הקרובים. בינתיים אנחנו רוצים מיד לזוז עם הופעות במרחב הציבורי הפתוח. זו בשורה חשובה והיא כמובן תתן גם עידוד לא רק לאומני ישראל אלא גם לאזרחי ישראל".

שר התרבות חילי טרופר"אני שמח מאוד שעולם התרבות חוזר לחיים. רה"מ, שר האוצר, שר הבריאות ואנוכי קיימנו מפגש חשוב עם אמנים, וסוכם שבאופן מיידי יוכלו לחזור המופעים בחללים הפתוחים. כבר בשבועות הקרובים יוגש מתווה שיאפשר גם חזרה בחללים הסגורים. עולם התרבות הוא עולם חשוב. זו גם בשורה לפרנסה של עשרות אלפי אנשים שמטה לחמם נשבר, וזו גם בשורה חשובה למיליוני ישראלים בימים קשים שיוכלו לחזור ולצרוך תרבות".

אם הבנו נכון את סיכום הפגישה  זאת אומרת שאפשר למעשה לפתוח מופע עבור אלף איש ויותר בתנאי שהם תחת כיפת השמיים וקפסולות של עד 20 איש כל אחת מבודדות האחת מהשניה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: