חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

בעולם הרחב – אחוז גבוה של רוכשי כרטיסים מאמינים בהפקות Live Nation

בנתונים שפרסמה חברת Live Nation עולה כי 86 אחוז מרוכשי הכרטיסים שומרים אותם להופעות מתוזמנות, בחברה בוחנים את האפשרות להפחתת עלויות התפעוליות השנה, דו"ח פיננסי, כל הפרטים והנתונים היבשים המצביעים על אופטימיות.

בחברה העולמית מאמינים בעתיד עולם המופעים החיים לאור הנתונים. (נבהיר כי מדובר בנתונים של חברת Live Nation העולמית ולא בסניף המקומי שבבעלות קבוצת בלוסטון). החברה הנחשבת לחברה הכי גדולה בתחום המופעים החיים חשפה כי למרות שעולם המופעים החיים נסגר בעקבות מגפת נגיף הקורונה, 86 אחוז מרוכשי הכרטיסים להופעות שנדחו, העדיפו לשמור אותם לתאריכים החדשים ולא לפנות להחזר כספי, עובדה המעידה על האמון הרב שהמעריצים רוכשים לאמנים ולהפקה.

מהנתונים בפריסה גלובלית לרבעון השני של שנת 2020 עולה כי 90 אחוז מהמעריצים מאמינים ומשוכנעים כי סצנת ההופעות החיות תחזור לפעול והם ממתינים בסבלנות.

מתוך ההבנה שיקח עוד זמן עד החזרה המלאה להופעות חיות נולד המעבר המסיבי להופעות המשודרות ברשת בסטרימינג און דימנד באיכויות של 4K, נרשמו נתונים המעידים על רצון חזק ודרישה להופעות ותרבות – 67 מיליון מעריצים צפו במעל 18 אלף קונצרטים ופסטיבלים ברחבי העולם. רגעי השיא היו בסטרימינג של 150 הופעות בסוך השבוע במסגרת פסטיבל Lollapalooza ברשת. בהתחשב בפופולריות האדירה של מופעים אלה, בחברה רואים את הפוטנציאל של תופעת השידור החי והצפיה מהבית להפוך למרכיב נוסף לטווח ארוך בעסקים, ופתיחת האפשרות למעריצים במקומות רחוקים, או לאלה שאינם יכולים להשתתף, ליהנות מהמופעים.

במבט לעתיד החברה מדווחת כי כבר נמכרו מעל 19 מיליון כרטיסים ליותר מארבעה אלף קונצרטים ופסטיבלים שנקבעו לשנת 2021, סקרים מצביעים על העובדה כי ההופעות החיות נותרו האירוע החברתי המועדיף ביותר של המעריצים כאשר יהיה בטוח בריאותית להתאסף, כאשר כמעט 90% מהמעריצים מתכננים בכל העולם להשתתף בהופעות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: