קליפים חדשים

אייל שחר ומייקל הרפז – מי אני

יוצאי הרכב הבנים "היי פייב" מתאחדים בשיר חדש המשלב מוטיב ימתיכוני, צפו בקליפ

בשנות התשעים הרכב הבנים "היי פייב" היה הדבר הכי לוהט בסצנת מוזיקת הפופ המקומית, מאות אלפי בנות צרחו בהתלהבות וטירוף בהופעותיהם ואין ספק שהיסטריה הייתה אבן דרך בהיסטוריה של ההרכב שביצע להיטי פופ קליטים.

בשנת 2016 היי פייב היו בדרך למופע איחוד, אולם אבחון שגוי לפיו אמיר פרישר גוטמן לקה בסרטן עצר את כל המהלך, שנה לאחר מכן ולאחר שהחלים הוא מצא את מותו בים כשפעל להצלת אחייניתו מטביעה.

כעת חוזרים שניים מחברי ההרכב – אייל שחר ומייקל הרפז לשתף פעולה ומבצעים שיר חדש שנכתב בידי שחר יחד עם סהר חגי והולחן בידי שחר בהפקתו המויקלית של רן אביב שעיבד במשותף עם שחר. אין זה שיר ראשון שאייל שחר יוצר, הוא כתב בעבר לזמרת שירי מימון את הלהיט הענק -"השקט שנשאר"', את השיר "סוכריה" לרוני סופרסטאר, את השיר "רק אל תגיד" של מאיה בוסקילה ואת השיר "לאן" להראל סקעת ועוד זמרים.

החיבור העכשווי עם מייקל הרפז הוא סוג של זריקת התעוררות לנוסטלגיה של שנות התשעים עם קריצה עכשווית לפופ העדכני, וזו הסיבה לטיפול הימתיכוני בשיר החדש, לדעתי השיר היה עומד יפה בפני עצמו ללא ההתמזרחות שמעולם לא הייתה בקו המוזיקלי של שני הזמרים. השיר עצמו – "מי אני" ממשיך את הנרטיב ה"היי פייבי" של היותו שיר המעביר מסר ישיר לנערות בטקסט שלו, היושב במקום שמנסה למוסס לבבות ואוזניים של נערות המקשיבות לשיר.

את הקליפ המלווה יצר הבמאי  ישי קרני ומככב בו השחקן אוראל צברי בדמות ליצן המסיר איפורו בחדר ההלבשה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: