חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

משרד הבריאות מאשר קיום הופעות

מדובר בהופעות שיתקיימו במתכונת דרייב-אין כולל הגבלות מרחק גם על המופיעים עצמם, כל הפרטים

משרד התרבות והספורט הגיע להסכמה מול משרד הבריאות לפיה החל מהיום יתאפשר לקיים אירועי תרבות באוויר הפתוח במתחמי דרייב אין, בתנאי שמפעילי המתחמים מחויבים לכל הכללים וההנחיות שמשרד התרבות והספורט גיבש יחד עם משרד הבריאות.

בהתאם לכללים, למתחם יורשו להיכנס מקסימום של 200 רכבים פרטיים (אופנועים וג'יפים פתוחים לא יורשו להיכנס), כשביניהם יישמר מרחק של 2 מטרים לפחות. רכישת הכרטיסים לאירוע תתבצע מראש, באמצעות הזמנה בדיגיטל בלבד.

כך שר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר על ההחלטה: "אנחנו חייבים לוודא שגם בימי קורונה יש תרבות בישראל. אני שמח על הסיכום עם משרד הבריאות ומבחינתי זהו צעד ראשון. אנו פועלים בימים אלו, כדי להשיג אישורים לפעילויות תרבות נוספות."

להלן תוכנה של ההודעה שיצאה מאת משרד הבריאות – "הנחיות להפעלת מתחם "דרייב אין".

מתחמי דרייב-אין לצורכי צפייה בסרטים ללא יציאה מהרכב אושרו בעבר בגל הראשון, אישור זה הינו אישור תוספתי מחמיר יותר לקיום אירועי תרבות נוספים במתחמי הדרייב אין.

אין בהוראות מסמך זה כדי לגרוע מהוראות החוק לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום ) נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות(, תש"ף-2020 ,הצווים, והנחיות משרד הבריאות שנקבעו לצורך המלחמה בנגיף הקורונה החדש או לפי כל דין.

להלן כללים והנחיות שהוכנו יחד עם משרד התרבות והספורט המחייבים את כלל המפעילים של המתחמים, לצורך שמירה על בריאות ומניעת הידבקות והדבקה בנגיף הקורונה:

א. קניית כרטיסים ותיקופם יעשו על ידי אמצעים אלקטרוניים.

ב. על מפעיל האירוע להעמיד סדרן 1 על כל 20 רכבים לצורך וידוא שמירה על הכללים וההנחיות.

ג. תותר כניסה רק לרכבים עם 4 גלגלים, לפחות )ללא אופנועים או רכבים פתוחים כמו ג'יפ(.

ד. בכניסה סדרני המתחם יוודאו שמספר הרכב, שמות האנשים ומספרי הזהות שלהם תואמים להזמנה האלקטרונית.

ה. ניתן להכניס עד 200 רכבים פרטיים למתחם.

ו. מרווח בין הרכבים יעמוד על 2 מטרים לפחות, במידה והמופע מתקיים עם חלונות או גגות פתוחים.

ז. לא תתקיים חלוקה או מכירה של מזון או שתיה באירוע.

ח. יציאה לשירותים לפי תיאום עם סדרני המקום. בכל עת תהיה משפחה אחת על כל תא שירותים.

ט. יש לחטא את השירותים אחת לשעה.

י. יש לוודא כי יש עמדות חיטוי לידיים מחוץ לתאי השירותים.

יא. ניתן להקרין סרט.

יב. ניתן לקיים הופעה חיה עד 10 אנשים על הבמה כולל סדרנים ואנשי סאונד במידה וזהו עיסוקם העיקרי של המופיעים והם מוגדרים כקפסולה.

יג. נגנים יעטו מסכות משך כל זמן ההופעה למעט כלי נשיפה שיופיעו במרחק 7 מטרים משאר הנגנים/ מופיעים.

על החתום פרופ' איתמר גרוטו המשנה למנכ"ל משרד הבריאות.

כידוע, המציאות חזקה יותר מהנוהלים, ההנחיות והתקנות למיניהן, הרעיון עצמו נדון כאן באתר כבר בסוף אפריל 2020,

את רעיון מופעי הדרייב אין כבר אמצו בתל אביב בקרב אמני מוזיקת הג'אז אשר מקיימים מזה זמן הופעות בחניון הסוללים בתל אביב במתכונת דומה. דיווחנו על כך.

אין בהחלטה הזו של משרדי הממשלה באמת ובתמים להזרים חיים לעולם התרבות, בתכלס, כמה מגרשי דרייב אין קיימים בארץ? כמה חניונים ניתנים להסבה לאירועי הופעות במתכונת דרייב אין? לא הרבה…מה עם שאר המועדונים? היכלי התרבות, אולמות המופעים,? אמפיתיאטראות? ארנות? מה?…

בעקבות הודעת משרד הבריאות פנינו אל שאול מזרחי בעלי ומנהל מועדון ההופעות התל אביבי בארבי, הוא אמר כי מדובר בהחלטות המנותקות מהשטח, הציבור בארץ כבר מזמן התקדם ואילו הממשלה עדיין חיה בשנות השמונים. לדבריו תעשיית עולם המוזיקה נכוותה קשות, והפיתרון שהממשלה מציעה יוביל לרווח לעסקנים על גבם של מוזיקאים ועובדי הענף. זהו ניצול ציני של הנואשות בענף. נותנים פלסטר לחולה סופני. זה לא נראה רציני לראות הופעה חיה דרך חלון הרכב או באמצעות מסך, כבר עדיף להישאר בבית ולצפות ביוטיוב…

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: