חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

מוקי ואמדורסקי בהפגנה מול מעון רוה"מ

שני האמנים נטלו חלק בעצרת המחאה שהתקיימה ביום שישי בשעות אחר הצהריים מול בית ראש הממשלה בירושלים.

מסתמן – יותר ויותר אמנים מפסיקים לשבת בצד ונוטלים חלק באירועי המחאה החברתית החדשה של שנת 2020. במהלך עצרת המחאה "קבלת שבת" שהתקיימה היום אחר הצהריים סמוך לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים נטלו חלק הזמר היוצר דני "מוקי" ניב והמוזיקאי אסף אמדורסקי. מוקי עלה אל בימת הנואמים וביצע את שירו "מדברים על שלום" כשהוא מלווה בגיטריסט עידן שניאור והוסיף כי יש לשמור על רוח חיובית ולא להגיע למחוזות האלימות, אחרי ביצוע השיר הוt עזב את המקום ויותר מאוחר פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו לפיו נתקל במפגן שנאה אשר כוון ישירות כנגד ראש הממשלה, הוא הוסיף כי זו לא דרכו ולכן הלך. מוקי ציין כי הוא מאמין שזה זמן לאהבה, לערבות הדדית, תמיכה שלנו אחד בשני.

בהמשך עלה לבמת הנואמים אסף אמדורסקי אשר לא שר אולם בדבריו חזר והדגיש כי מיום ליום יותר ויותר אזרחים מצטרפים למחאה, גם אנשים תומכי ליכוד, גם חרדים והרבה צעירים. כזכור אמדורסקי התראיין בעצרת שהתקיימה בתחילת השבוע בתל אביב ודרש להדיח את ראש הממשלה.

אסף אמדורסקי עצרת המחאה בירושלים. צילומסך
אסף אמדורסקי עצרת המחאה בירושלים. צילומסך
מוקי בעצרת המחאה בירושלים. צילומסך
מוקי בעצרת המחאה בירושלים. צילומסך

השתתפותם של שני האמנים בעצרת המחאה כנגד ראש הממשלה היא תחילתה של תפנית בהתייחסות המוזיקאים בארץ למחאה האקטיבית באשר מעבר למילים הם גם עושים ונוטלים חלק כמובילי דעת קהל הנוכחים פיזית. עם כל הכבוד למוקי ואסף על השתתפותם ונוכחותם במחאות טרם ראינו או שמענו אמנים בכירים, פופולאריים ומובילי דעת קהל מבלי להתייחס לדעות פוליטיות, דוגמת שלמה ארצי, גידי גוב, שלום חנוך, ריטה, שרית חדד, עומר אדם, דיקלה, ברי סחרוף, חווה אלברשטיין, ואחרים מביעים את דעתם כאמנים על הטרלול שהמדינה והעם עוברים כעת, היכן אתם?…

את האירוע כולו תיעדה בשידור חי בפייסבוק האקטיביסטית אורלי בר לב.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: