חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

ממשלות באירופה תומכות בסכומי עתק בעולמות התרבות

ממשלת בריטניה הכריזה על תמיכה בסך 1.57 מיליארד ליש"ט לתעשיות האמנות, בגרמניה הוחלט על הקצאת 50 מיליארד יורו לטובת עולם האמנות עד לעסקים הכי קטנים, כל הפרטים.

בעוד במדינת ישראל ראשי השלטון אלופים בלברבר ולקשקש, מעבר לים עושים תכלס, ההבדל המהותי בין אמן ישראלי לאמן אירופאי הוא הבדל של יום ולילה, ממשלת ישראל, קחי זאת לתשומת לבך!!!

 

"האמנויות והתרבות שלנו הן נשמת האומה שלנו. הם הופכים את מדינתנו לגדולה"

הממשלה הבריטית הודיעה על כוונתה לממן את ענפי האמנות והתרבות בבריטניה בסכום של 1.57 מיליארד ליש"ט בכדי לעזור להם לשרוד את תקופת מגיפת הקורונה, הלוואות ומענקי חירום יינתנו למוסדות וארגונים לאמנויות, תרבות ומורשת.

חבילת התמיכה שהוכרזה תספק לאולמות ומועדוני מוזיקה, בתי קולנוע, מוזיאונים, גלריות, תיאטראות ואתרי מורשת מענקי חירום והלוואות. זו ההשקעה הכי גדולה אי פעם שבריטניה משקיעה בתרבות תוך כדי מעקב אחר צעדים כלכליים נוספים שננקטו כדי לעזור למוסדות וארגונים לשרוד ותוך תמיכה בתעסוקה כולל לפרילנסרים העובדים בענפי התרבות!!!

להחלטה הזו צורפו הודעותיהם של ראשי המדינה, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע כי התקציב יסייע בשמירה על עולם התרבות לדורות הבאים, ויבטיח שקבוצות, עסקים ומוסדות בתחום האמנות ברחבי בריטניה יוכלו לצוף מעל התקופה הקשה ולהמשיך לתמוך בצוותיהם גם בימים שהדלתות נשארות סגורות…

גם שר התרבות הבריטי אוליבר דאודן הוסיף בעקבות ההחלטה כי "האמנויות והתרבות שלנו הן נשמת האומה שלנו. הם הופכים את מדינתנו לגדולה. אני מבין את האתגרים הקשים שעומדים בפני האומנות ועלינו להגן ולשמור על כל מה שאנחנו יכולים לדורות הבאים."

 

"אמנים הם לא רק חיוניים, אלא גם חיוניים, במיוחד עכשיו"

גם הממשלה הפדרלית הגרמנית משיקה חבילת סיוע גורפת למגזר היצירתי והתרבותי במדינה. מדובר בהשקעת 50 מיליארד יורו אשר ינתנו במיוחד לעסקים קטנים ופרילנסרים, כולל אלה מהמגזר התרבותי, היצירתי והתקשורתי.

"אמנים הם לא רק חיוניים, אלא גם חיוניים, במיוחד עכשיו" אלו דברי שרת התרבות בגרמניה מוניקה גרוטרס, – "אנו מכירים את התלאות, אנו מכירים את הייאוש. המגזר התרבותי במיוחד מאופיין בשיעור גבוה של עצמאים שיש להם כעת בעיות בפרנסתם. הממשלה הפדרלית מודעת לחלוטין לחשיבותן של התעשיות היצירתיות, העזרה תגיע הכי מהר ועם כמה שפחות בירוקרטיה!"

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: