קליפים חדשים

פרנציפ – באמת יכולתי

חיים קלוו וחבריו להרכב פרינציפ משחררים שיר חדש לקראת אלבום בכורה, צפו בקליפ

"פרינציפ" הם בראש ובראשונה חיים קלוו אשר כותב ומלחין, הוא גם שר ומנגן בגיטרה, איתו מצויים דור ביטון בגיטרות, גל ברגר בגיטרת בס וצליל קרן על התופים.

השיר החדש של ההרכב המקומי "פרינציפ" הוא סוג של אינדי פופ רוק בעברית עם טקסט יוצא דופן באוקינוס שירי האהבה לרגע שרצים בסצנה. טקסט שניכר עליו כי נכתב בידי פזמונאי שמכבד את השפה ולא מחפש חרוזים שישבו טוב על הביט או ההפקה המוזיקלית. התוצאה הסופית מצויינת ועושה טוב.

כך חיים קלוו על השיר החדש – " רוק ורול. אי-שם ב- 2014, השנה הראשונה שלי בבי"ס רימון, יהודה, המורה בקורס כתיבה והלחנה נתן לנו מטלה- הוא אמר לנו לפשפש בכל המחברות שאי פעם כתבנו בתוכן שירים, ולחפש שני שירים שכתבנו מזמן אבל לא סיימנו. לאחר מכן, הוא ביקש שנחבר את שני השירים האלו יחד, איכשהו, לא משנה שהמבנה עשוי להתחרבש, לכדי שיר חדש. אה, והייתה לו עוד הנחייה אחת- אלו חייבים להיות שני שירים שכתבתם אבל אתם שונאים.

שבתי הביתה, ובמרץ שלפתי את כל המחברות שאי פעם כתבתי בהם טקסטים- מדפדפות מהתיכון עד למחברות מתפוררות מהטיול בדרום אמריקה. רובם המוחלט (!) היו על אהבה נכזבת (הייתי ילדון רגיש), רבאק כמה אפשר לכתוב על הנושא הכי חרוש בעולם.

עברתי על אוסף השירים, אחד אחד, לא אהבתי אף אחד מהם, שזה בתכלס בסדר כי זה היה חלק מדרישות המטלה. באחת מהמחברות מצאתי שיר שמתחיל עם המילה "חבל", חשבתי כמה טרגי, פואטי ומשונה זה להתחיל שיר עם המילה הזאת. ידעתי שמצאתי את השיר הראשון. במחברת אחרת מצאתי מעין גחמה נרגנית על זה שאני רוצה שאיזושהי פלונית אלמונית תיפגע ממישהו, אבל תרוץ אליי ואני אהיה זה שאציל את המצב… הדבקתי את זה כפזמון.

לימים, השיר הסופי קיבל הוק ועיבוד רוקנ'רול ע"י ספינת האם שלי Prentzip פרנציפ ושנים ליווה אותנו בהופעות. סוף כל סוף הוא יוצא כסינגל עם קליפ מיוחד לתקופת הקורונה – כל נגן מצולם מהסגר שהיה לו, לפי הנחיות משרד הבריאות.

מקווים שתאהבו את מה שיצא ❤️🎸"

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: