חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

ערב ההפגנה הגדולה נפגשו נציגי ענף התרבות עם השר טרופר ומנכ"ל משרד רוה"מ

שר התרבות והספורט חילי טרופר ומנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ נפגשו הערב עם נציגי ענף התרבות, החלטות אופרטיביות לא נקבעו. כל הפרטים.

ערב לפני הפגנת הענק המתוכננת להתקיים ביום שני בצהריים בקריית הממשלה בירושלים בה ייטלו חלק כל נציגי ואנשי תעשיית התרבות, אמרגנים, מפיקים, עובדי שטח, מוזיקאים ומשרדי הפקות אשר נקראו ב"צו 8" להצטרף לשורות המאבק על קיומו של עולם התרבות, התקיימה פגישה בה נכחו השר לתרבות וספורט חילי טרופר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ.

בהודעה שיצאה מטעם לשכת השר נמסר כי הפגישה התקיימה באווירה חיובית. המשתתפים דנו בדרכים לסייע לענף, וסיכמו לקיים פגישה נוספת בנושא.

כידוע מחר בשעה 13:00 צפויה להתקיים הפגנת ענק מול משרד האוצר בקריית הממשלה בירושלים תחת הכותרת – "הנשמה או מלחמה – הפגנת זעם", את ההפגנה יוזמים במשותף ועד פעולה – תעשיית התרבות והאירועים וקבוצת הפעולה של המוזיקאים העצמאיים.

ההפגנה מגיעה אחרי שבשבוע שעבר התקיים אירוע דומה מול כנסת ישראל. למרות שכבר התקיימה פגישה מקדימה עם שר התרבות במתחם אוהל המחאה של נציגי עולם התרבות. בהצהרה שהעביר השר בשבוע שעבר הוא מסר – "כאבתי יחד עם אלו הנמצאים כאן היום במאהל המחאה. אני מודע לתסכול הרב ששרויים בו אנשי עולם התרבות, ואעשה הכל יחד עם כלל הגורמים כדי להציל ולהחזיר לחיים את התרבות בישראל."

אנשי תעשיית המופעים והאירועים כמו גם המוזיקאים ובעלי מועדוני ההופעות מוחים כנגד מדיניות הממשלה במספר נקודות – אי קבלת פיצוי כספי לאנשי התעשייה המוגדרים כעצמיים, העדפת קיומם של אירועי שמחות עד 250 איש על פני הופעות ואירועי תרבות על פי המתווה שנקבע לפני כן ועמד על 75 אחוז מכלל התפוסה באולמות ישיבה או 500 איש באולם.

 
 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: