כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהחדשות מקומיותמאמרים חמיםמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

פסטיבל Coachella 2020 בוטל סופית

אחרי שהפסטיבל נדחה לאוקטובר החליטו כעת מנהליו לבטל את אירועי השנה, איך זה ישפיע עלינו, האם האפקט יגיע גם לכאן?

פסטיבל Coachella 2020 בוטל. יחד עם ההודעה על ביטולו נמסר כי גם פסטיבל מוזיקת הקאנטרי – Stagecoach בוטל, שני הפסטיבלים היו אמורים להתקיים באינדיו בקליפורניה.

שני הפסטיבלים הנערכים בדרך כלל באפריל, נדחו לאוקטובר תוך תקווה שהתנאים ישתפרו עד אז. כעת מסתבר כי חברת AEG, חברת האם של קוצ'לה, פיטרה 15 אחוז מצוות העובדים שלה והנהיגה קיצוצים בשכר של 20 עד 50 אחוזים בעקבות המגיפה.

במכתב שהוציא מנכ"ל AEG, דן בקרמן, לעובדים לפני הפיטורים, הוא הודיע – "ברור כעת כי אירועים חיים עם קהל לא יתחדשו במשך חודשים רבים וככל הנראה לא מתישהו בשנת 2021. מתברר כי בערך 40 אחוז מרוכשי הכרטיסים ביקשו החזר כספי לפסטיבל השנה."

לא רק המנכ"ל, זו הרוח הנושבת במפרשי רובה של התעשייה בארצות הברית. מומחים בתחום האפידמיולוגיה אומרים כי אירועים כאלו עם קהל רב המונה עשרות אלפים לא יהיו בטוחים עד שלפחות 90 אחוז מהאוכלוסייה תחוסן, מה שאולי לא יקרה עד קיץ 2021. כזכור, מנהל סבבי הופעות בינלאומיים, מרטי הום, אמר כי השנה הזו אבודה לתעשיית המוזיקה…

ובזווית המקומית, האם מה שקורה בארצות הברית ישפיע גם כאן?  כזכור מנהלי פסטיבל אינדינגב המשתפים פעולה עם משרדו של המפיק והאמרגן שוקי וייס הודיעו לפני מספר שבועות כי הם הציבו את חודש אוקטובר כיעד לקיומו של הפסטיבל. מנהלי ומארגני פסטיבל יערות מנשה מסרו בתגובה לפנייתי כי הפסטיבל כרגע בהשהייה (פאוזה) כמו כל עולם התרבות. יש תכנית מגירה יפה, לאירוע מתוכנן בסוף ספטמבר. אבל מחכים להבין מה מותר, מה אסור ומה אפשר.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d