פס קול שבועי

רד אקסס – Red Axes

סיבה למסיבה, רד אקסס השיקו אלבום מסיבה

אלבומם של סדובניק וארזי, המוכרים בטייטל רד אקסס, יצא בול בזמן, כבר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה.

הצמד שכבר הפך לאחד המותגים הישראלים בשדות הטכנו והאלקטרוניקה העכשווית, נמצא איתנו מספיק זמן כדי שניווכח כי הם לא רק יוצרים הפקות לאחרים (המסך הלבן) או מתארחים בפרויקטים גדולים (האופרה) אלא גם יכולים להביא אותה באלבום שלם.

דורי סדובניק וניב ארזי, החלו את ההרפתקאה האלקטרונית שלהם עם ליין מסיבות שם “!BREAK IT”, בו ניתן דגש לביט פסיכדלי עם תבלוני האוס, ניו-דיסקו, טכנו וניו-ביט, במקביל לחגיגות החלו השניים להפיק אלבומים במספר לייבלים עצמאים "מחתרתיים" באירופה, בין היתר הם הפיקו וחידשו קלאסיקות מתחום מהמוזיקה אלקטרונית הישנה בעריכות עדכניות.

בשנת 2015, הם הקימו פרויקט בשם “אחוזת בית” במסגרתו הפגישו יוצרי מוזיקת מחתרת בישראל לאלבום בהפקתם שיצא תחת לייבל חדש בהקמתם – גרזן רקורדס.

מעבר לאמירת המילה מוזיקה אלקטרונית, קשה מאוד להצביע על כיוון מוזיקלי אחד וברור כשמנסים לפענח את הקוד שהוביל להצלחתם חוצת הגבולות.

השניים הצליחו ככל הנראה לפצח אתה קוד הגנטי של הביט ולשלב השפעות מסגנונות והרכבים רבים מרחבי העולם לכלל צליל חדש שאינו מותיר עכוז אחד ישוב על כסא בזמן שהצלילים שלהם נשמעים בסביבה.

באופן אישי צפיתי בצמד כשהופיעו במספר הזדמנויות עם אמנים שהם ליוו בהפקה דוגמת המסך הלבן ועוד כמה צעירים שמחים במיוחד, כאן שם ופה…

אלבומם החדש הנקרא בפשטות רד אקסס כולל 11 רצועות מוזיקליות בחלקן שיתופי פעולה עם אמנים זרים. לא חושב שיש מה לנתח ולהיות פלצן יותר מידי, פשוט מציע וממליץ ללבוש בגד נוח לריקוד, להפעיל את האלבום עם מגבר המצוייד בסאב איכותי, ביי, נתראה ברחבה…

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: