חדשות בינלאומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

בחזרה לשגרה – המופע הראשון מול קהל באולם עם המוזיקאי טרוויס מק'ריידי

האם המופע המתוכנן של טרוויס מק'ריידי באולם TempleLive בפורט' סמית , ארקנסו יהיה הסנונית הראשונה בדרך לחזל"ש? כל הפרטים.

מסתבר שבארצות הברית ישנם כבר אנשים המבקשים להוציא לפועל את המופע הראשון של האנושות אחרי המגיפה ולפני התרופה. כבר בתאריך 23 באפריל הוכרז כי באולם המופעים TempleLive המצוי בפורט סמית, ארקנסו, אחד המקומות עם אחוז נמוך יחסית של התפרצות מגיפת נגיף הקורונה בארצות הברית, יתקיים מופע סולו של טרוויס מק'ריידי בתאריך 15 במאי. מדובר במופע אקוסטי. זו תהיה ככל הנראה ההופעה הראשונה שתיצור את הכללים החדשים לריחוק החברתי.

מייק בראון, המנהל של TempleLive שעמד בשיממונו המאולץ מעל חודשיים, פנה למק'ריידי עם הרעיון, אשר הסכים ללכת על ההזדמנות להיות החלוץ בתחום.

טרוויס מק'ריידי הוא מוזיקאי ממיסיסיפי. רתך פלדה לשעבר שהפך לסינגר סונגרייטר במשרה מלאה, המלווה עצמו במפוחית, גיטרה ופסנתר וחבר בלהקת הרוק Bishop Gunn. במופע הצפוי שיהיה אקוסטי הוא ינגן ויבצע חומרים בסוגות בלוז קאנטרי ואמריקנה.

וזו התוכנית להוצאה לפועל של המופע בשינויים המתבקשים על מנת לשמור על ריחוק חברתי – בחלל האולם, המשמש בין היתר כאולם תיאטרון, אולם קולנוע וחלל הופעות לצד כנסים, אירועי שמחות ועוד ניתן להכניס 1,100 אנשים בזמן נתון, התוכנית לצמצם את התכולה בשמונים אחוז כך שרק 229 מושבים יוקצו לטובת הקהל. כל הנוכחים יידרשו ללבוש מסכות פנים, שיהיו זמינות גם למי שלא מביא אחת. רוכשי הכרטיסים, שחום גופם יבדק לפני הכניסה לאולם, יופנו על ידי צוות סדרנים דרך שבילים חד כיווניים כדי לשמור על התרחקות חברתית לאורך כל האירוע. בכל חדר שירותים תהיה מגבלה של 10 אנשים וכל מכשירי הסבון והמגבות לנייר יהיו ללא מגע, בעוד העובדים ידאגו באופן רציף לחיטוי נקודות מגע במקום ובשירותים. כל המשקאות שיוצעו למכירה במהלך האירוע יהיו ארוזים מראש או מכוסים. ממש לפני המופע המקום כולו יעבור חיטוי עם מכונות ריסוס.

מכירת הכרטיסים שתתבצע דרך משרדי טיקטמאסטר תהיה בחבילות, דהיינו ימכרו כרטיסים בחבילות של שניים עד 12 מושבים על מנת למנוע קרבה בין קבוצות שלא נשמר ביניהם הריחוק החברתי ביחד. מכל מקום התחשיב הכלכלי שנלקח בחשבון הביא את נושא הרווח בעדיפות האחרונה ובמקום הראשון עמדה לנגד עיני היזמים היותם חלוצים בנושא.

מייק בראון, מנהל המועדון, אמר כי אחרי ששוחח קרוב ל 45 דקות עם נציגי חברת Ticketmaster הם הצליחו בתוך מספר ימים לקבוע איך האולם יראה, הם הסתובבו באולם עם חבל ברדיוס שישה מטרים כדי לסמן אילו מושבים באולם יהיו זמינים לקהל ולקבוע במקביל איך הקהל יגיע אל אותם מושבים מבלי לפגוע בהנחיות הריחוק החברתי.

לדבריו השיא היה במתחם קדמת הבמה, (אורקסטרא, פיט) הכולל בשגרה 180 מושבים וכעת יהיו בו רק 20 מושבים.

אכן מדובר במקרה מבחן ראשון מסוגו בעולם.

טרוויס מק'ריידי מנגן ושר ברגע נדיר לפני המגיפה…

טרוויס עם להקתו (שלא תופיע במופע המדובר..) Bishop Gunn

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: