מוזיקה בצל מגיפת הקורונהקליפים חדשים

אבטיפוס – הלילה הזה – 2020

איחוד היסטורי של חברי הלהקה עם שרון הולצמן בעקבות הימים הנוראים, עם גרסה חדשה לשיר הוותיק - הלילה הזהכך הבוקר בעמוד הפייסבוק הרשמי של להקת אבטיפוס, לא נגענו – "אז מה השתנה הלילה הזה מכל הלילות שקדמו לו? הכל. באמצע שנות התשעים הקלטנו את ״הלילה הזה״, שהיה שיר הנושא של ״לילהסדה״, סרט שהתרחש כולו בליל סדר אחד של משפחה ישראלית שמתכנסת לחוג את הפסח ונאלצת להתמודד עם השדים של עברה. השבוע נחגוג את ליל הסדר לבד, עם כל השדים והחרדות של תקופת הקורונה האיומה הזו.

אז הקלטנו את ״הלילה הזה״ מחדש, כל אחד לבד בהסגר של ביתו, כמו שכולנו נהיה גם בחג. ופתאום המלים שנכתבו לפני שנים קיבלו משמעות חדשה: ״כשכולם יחכו לאליהו הנביא / אנחנו נשב פה ונתגעגע / תסתכל ותראה איך שאנחנו מתאפקים / מבוגרים, אתה יודע״.

חג שמח. למרות הכל. ושנדע בקרוב חגים יפים יותר. ביחד.
וברוך השב, שרון."

הגרסה המקורית

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: