כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה
כולל וידאו

השדרן המיתולוגי אלי ישראלי הלך לעולמו

אלי ישראלי, שדרן הרדיו שהביא את המוזיקה הברזילאית לישראל, הלך לעולמו בגיל 71.

אלי ישראלי, אשר נולד עם המדינה, שידר בתחנות של קול ישראל וגלי צה"ל, בין היתר היה אחראי על מצעד הפזמונים הלועזי באותם ימים של שנות השבעים והשמונים. היה אחראי במידה רבה על הפופולאריות של המוזיקה הברזילאית בישראל שאת שורשיה למד בהיותו ילד עם הוריו בשליחות בברזיל. יותר מאוחר היה אחראי לתכנית "עוד להיט" ובהמשך דרכו הרדיופונית עסק בתחום הספורט ובמיוחד בסיקור ליגת העל בכדורסל

ישראלי היה דמות יוצאת דופן בנוף השידור הישראלי, סגנון שובב ופורץ גדרות שלא היה מקובל באותן שנים.

באופן אישי כילד ונער זכור לי קולו הרדיופוני וסגנון ההגשה החיוני שלו לעומת הנהוג באותם זמנים. נהג לא אחת להגיע למסעדת "כתר המזרח" המיתולוגית ולשבת עם אנשי חבורת הגר של אריק איינשטיין (השניים היו אוהדי הפועל תל אביב מושבעים) ואורי זוהר. יהי זכרו ברוך.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: