חדשות בינלאומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

פסטיבל SXSW בוטל

הפסטיבל האמריקאי לא יערך השנה לאחר שעיריית אוסטין הכריזה על העיר כאזור אסון בעקבות מגיפת הקורונה, כל הפרטים.

אחד הפסטיבלים היותר חשובים בסצנת תעשיית המוזיקה העולמית אשר מהווה בימה לחשיפה עולמית ומדרגת קפיצה למוזיקאים והרכבים רבים לעולם הרחב, לא יערך השנה באוסטין טקסס.

זאת לאחר שבמהלך מסיבת עיתונאים שנערכה אמש, הודיע ראש עיריית אוסטין, סטיב אדלר, כי הוא מכריז על אסון מקומי בעיר בגלל חששות מפני התפשטות נגיף הקורונה. זאת למרות שטרם נודע על מקרי חולי מהווירוס בעיר. אדלר הוסיף כי לא התגלו מקרים מאושרים של נגיף קורונה בעיר הבירה בטקסס וציין כי "אין בעיר מצב חירום כיום מלבד הצורך לתכנן ולהיות מוכן."

בעקבות הכרזתו של ראש העיר, פרסמה SXSW הודעה באתר שלה, לפיה היא תעקוב אחר הוראות העיר. אולם גופי מוזיקה רבים שהיו אמורים ליטול חלק באירוע הודיעו באופן עצמאי על הדרת רגליהם ממנו. ולפיכך גם פרסמה SXSW נכנעה למגמה והודיעה על ביטול מוחלט השנה.

פסטיבל המוזיקה השנתי נקבע בין התאריכים 13-22 במרץ. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של 34 שנה לקיומו של  SXSW שהוא מבוטל לחלוטין.

אמנים ישראלים רבים המבקשים לפנות לשוק הבינלאומי מצאו את דרכם להשתתפות בפסטיבל בשנים הקודמות, השנה הנפגעות מהביטול הן האמניות נגה ארז ורותם אור  "טוטמו" שהייו צפויות ליטול חלק באירוע.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: