פס קול שבועי

סוס מביט – Soos Mabit

אלבום הבכורה של סוס מביט הוא למעשה תיעוד של תקופה בה זוהר ודני היו שותפות לדירה ברחוב חיסין שבלב תל אביב

אלבום הבכורה של הרכב הצד של נגני הרכבים מוכרים בסצנת המוזיקה המקומית, ההרכב ששמו הינו תרגום מילולי של המשפט Suce Ma Bite בצרפתית שתרגומו למשל לשפה האנגלית הוא Suck My Dick, הוקם בידי שתי שותפות לדירה – זוהר גינזבורג (גיטריסטית מלווה של שירי מימון, אסף אבידן, משינה ), קיבוצניקית מהדרום (קיבוץ איילות) שהגיעה לעיר הגדולה ודני עבר הדני (קלידנית הנוטלת חלק בהופעות והקלטות של רמי פורטיס, אוזו בזוקה, המתוקים רצח, בום פם), הבת של נגן הג'אז עמוס עבר הדני, אשר צרפו אליהן את רוני טל, מדריכת יוגה משולבת עם סקייטבורד, כזמרת ואת גדי פטר ( ניגן כמתופף עם נינט, אניה בוקשטיין, כלבי הרוח, אוזו בזוקה, אסף אבידן, דניאל רובין, גלי אלון, אפרת גוש ומי לא…) על התופים.

יחי ההבדל הגדול

ההבדל בין כל ההרפתקאות המוזיקליות של הרביעייה היא המעבר בין היותם מוזיקאים המבצעים עבור אחרים להרכב היוצר ומבצע את החומרים המקוריים. את רובם של שירי האלבום כתבו והלחינו במשותף זוהר (שגם מוציאה בימים אלו אלבום סולו בכורה שלה תחת הטייטל ZoZo ) ודני כאשר את יתרת השירים יצרו ביחד או בנפרד החברים הנוספים. האלבום יוצא לאחר שסוס מביט חרש את הארץ בהופעות מהצפון ועד הדרום, הספיק ליטול חלק בשורה ארוכה ומכובדת של פסטיבלים ולעלות על הבמה של כל מקום "נחשב" בסצנה העצמאית.

הצהרת כוונות

כך ההרכב על האלבום שיצא בסוף השבוע – לבום הבכורה של סוס מביט הוא למעשה תיעוד של תקופה (2017-2018) בה זוהר ודני היו שותפות לדירה ברחוב הידוע- הלא הוא "חיסין" שבלב תל אביב. למרות מיקומו המרכזי " חיסין" הוא אחד הרחובות השקטים ומעוררי השראה. מתוך אווירה זו בבית תל אביבי גדול וישן המוקף כולו עצים ומלא בחלונות , בסלון שהוא גם חדר שינה- נכתבו והולחנו השירים.

לאחר שנכתבו מספר שירים הצטרפו ללהקה רוני טל וגדי פטר ומשם המשכנו לכתוב לעבד ולהפיק את האלבום יחד. שמונת השירים שבאלבום מתארים את התקופה- רווקות, חיי לילה, בתי קפה, מצב הביוב בעיר, סמים קלים, סמים קשים, הרבה אלכוהול, שיחות לתוך הלילה, הרבה חפירות ותהיות על החיים באופן כללי ובפרט בתקופה בה אנחנו חיות.

לאחר ההופעה הראשונה של הלהקה פנה אלינו נעם לוינברג בהצעה להקליט אותנו על טייפ 8 ערוצים. כמובן שלא יכלנו לסרב וכך קרה שהאלבום הוקלט אצל גדי בבית בו הקמנו אולפן נייד, השירים הוקלטו בטייק אחד ללא עריכות וזה חלק מהותי מהסאונד של האלבום הזה. תודה נעם !

אנחנו מקוות שהצלחנו לזקק את כל התחושות שלנו לאלבום בכורה זה.

תגבירו."

ביקורת אלבום

בואו ונעשה זאת בקצרה כי הזמן קצר והמגיפה בדרך…השירים שבאלבום יושבים על הגבול בין רוק עכשווי לאלטרנטיב בשפה העברית, גיטרות, קצב, דיסטורשן ובסים מודגשים על שטיחי סאונד מחשמל עוטפים סיפורים מרתקים המושרים בהרמוניה נשית המעלים קמטוטי צחוק בזוית הפה תוך כדי האזנה, גם הראש נע קדימה ואחורה…

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: