חדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

בעקבות הקורונה – מפיקי ההופעות יוצאים למאבק הישרדות

בכנס בו השתתפו אמרגנים, מפיקים ואנשי תעשיית הבידור בשלל תחומים נערכו למאבק על החמצן הכלכלי, כל הפרטים.

היקום קורס אל תוך עצמו, התפשטות מגיפת הקורונה והצהרות משרד הבריאות והרשויות הובילו לביטולם של אירועים רבים ביניהם עשרות אירועי מוזיקה, הן לקהל הרחב והן בשוק המוסדי, הנפגעים מכך הם לא רק המפיקים, האמרגנים והאמנים אלא שורה ארוכה ומגוונת של אנשי מקצוע המלווים את התעשייה מהצדדים שאינם דווקא על הבמה, בימים האחרונים סיקרנו כאן בהרחבה את הנושא.

כזכור בשעות הבוקר דווח כאן בהרחבה על כווונת איגוד האמרגנים והמפיקים לכנס את אנשי תעשיית הבידור למפגש חירום בעקבות ההגבלות והסייגים שהוטלו על תעשיית ההופעות שהובילה לכמות אדירה של ביטולים, הן באירועים מרובי קהל עד אלפים והן ברמת האירועים הקטנים יותר שנעים בין מאה ועד אלף איש.

בפתח כנס החירום
בפתח כנס החירום

בעוד ראש הממשלה מכריז הערב על הצעדים שהוא מתכוון לבצע בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, התקיים במקביל הכנס של איגודמ האמרגנים והמפיקים  תחת הטייטל "עולם האירועים בסכנה!" במועדון טראסק שבנמל תל אביב במעמד ראשי האיגוד ומובילי הדרך – יוני פיינגולד, המפיק אלירן ברדוגו ומנהלים נוספים מהתחום.

בפתח כנס החירום
בפתח כנס החירום

בפתיחת הכנס הובהר כי בכוונת אנשי הוועד לעלות ביום ראשון בבוקר לירושלים למשרד הכלכלה ושאר משרדי הממשלה על מנת להציג את תמונת המצב והנזק שנגרם לענף האירועים, הבידור והמופעים, לדרוש שיתוף פעולה בין החברות והעסקים לבין הרשויות, הן ברמת הממשלה והן ברמת הרשויות המקומיות, פיינגולד תבע כי על הממשלה להכיר בתחום התעשייה ולהכיר בנזק שנגרם בעקבות גל הביטולים כתוצאה מהפאניקה שהוטלה בציבור בעקבות הודעת משרד הבריאות.

כן דובר על כך שאמנם המפיקים והאמנים הגדולים מרוויחים כסף גם ליום שחור, אבל אף אחד לא מדבר על המלצר והברמן הסטודנטים שמחר לא יהיה להם כסף לכלכלה, ואין להם איך לעבור את החורף, והטבח והשומר שכבר לא יהיו באירוע הבא כי כבר לא יהיה אירוע.

בפתח כנס החירום
בפתח כנס החירום

בין הדברים שנאמרו – "היום אנחנו כאן ביחד, כי אף פעם לא היינו ביחד, תמיד מתגוששים ומתחרים. תזכרו אי אפשר לעשות פורים בפסח, פורים הלך. העסק שלנו מגלגל בערך 4 מיליארד ש"ח בשנה, כמה פיות מתפרנסים בתעשייה, וכמה המדינה מקבלת מזה…"

במהלך הכנס לובנו נושאים רבים ביניהם דרכי פעולה לשימור עובדים בשעת המשבר, שימור לקוחות וטיפול בתשלומים לצד פתיחה בקמפיין להעלאת המודעות הציבורית לבעיה באמצעות האמנים המוכרים והפופולאריים שיציפו את הבעיה להעלאת התודעה לנושא בציבור.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: