פס קול שבועי

אנטיביוטיקה – minimal souvenirs

אלבום חדש ללהקת אנטיביוטיקה, מהגינות הציבוריות ועד סופה סולארית...

האם הזמן שינה את נקודת המוצא של דן פביאן בלוך? הדמות העומדת בקדמת הבמה של להקת אנטיביוטיקה, הלהקה של בלוך שהחלה את דרכה בשנת 2007 בהופעות במקומות שחלקם כבר אינו קיים עלי האדמות, המשיכה עם אלבום בכורה ראשון "לאור היום" בשנת 2008, אלבום שני "להישמע להוראות השימוש" בשנת 2011 ו"אפוריזם" בשנת 2013 ואיכשהו נגוזה בערפל הזמן.

הייחוד של אנטיביוטיקה, מעבר להיותה להקה עצמאית במלא מובן המילה, הוא התפיסה כי רוק בתל אביב צריך לדבר בעברית. אולם האלבום החדש, מיני אלבום למעשה, פותח עם שיר בשפה הצרפתית, השגורה בפיו של דן. ממשיכה עם שני שירים נוספים הפעם בשפה העברית, המצליחים לשמר את רוחה של הלהקה בסגנון, בטקסט ובנושאים, אנטיביוטיקה הייתה תמיד להקה אורבנית.

minimal souvenirs
minimal souvenirs

השבוע יצא לאור האלבום החדש, תלחצו להאזין.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: