כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

השירים המועמדים לאירוויזיון 2020

לראשונה: גם הקהל יוכל להשפיע משמעותית על בחירת השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2020

ועדת השופטים לבחירת השיר הישראלי לאירוויזיון 2020 הכוללת את נציגי התאגיד רועי דלמדיגו, סמדר שפר, טל ארגמן, טלי כץ ויובל גנור, ונציגי טדי הפקות טמירה ירדני וסיון יאנג, קבעה את ארבעת השירים שהעפילו למקצה הסופי, מתוך 248 השירים שהוגשו.

השירים בביצועה של עדן אלנה ייחשפו לראשונה לקהל בכאן דיגיטל ביום חמישי 27 בפברואר. בהמשך, במהלך משדר מיוחד של "הכוכב הבא לאירוויזיון" שיתקיים בתאריך 3 במרץ וישודר בכאן 11 יקבע, לראשונה, עם אפשרות לקהל הצופים והמאזינים להשתתף ולהשפיע משמעותית על בחירת השיר הישראלי לאירוויזיון. עדן אלנה תבצע את ארבעת השירים שעלו למקצה הסופי, והשיר הזוכה ייבחר לאחר שקלול תוצאות ההצבעה של הוועדה המקצועית וקולות הצופים.

תחרות האירוויזיון תיערך השנה ברוטרדאם שבהולנד, וישראל עתידה לקחת חלק בחצי הגמר הראשון שייערך ביום שלישי, 12.5.

ואלה השירים שמהם ייבחר השיר שייצג את ישראל:

1. Roots, מילים ולחן: נתן גושן וסתו בגר

2. Feker libi, מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל

3. Savior in the sound, מילים ולחן: אורן עמנואל, טליה לונדונר, אורי אבני

4. Rakata, מילים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי, ערן קאשי. לחן: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי

כך עדן אלנה על השירים שנבחרו להתמודד על הכרטיס לתחרות – "אני שמחה מאד על בחירות הוועדה, נבחרו ארבעה שירים שממש התחברתי אליהם משמיעה ראשונית ואני ממש מחכה להתחיל לעבוד עליהם".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d