פסטיבלים ואירועים מיוחדים
כולל וידאו

עשר שנים לפסטיבל "זמן הפיוט" בתל אביב

מופע חגיגי בסימן אהבת עולם ציין את פתיחת הפסטיבל המסורתי בשנתו העשירית

בדצמבר 2010 התקיים לראשונה בתל אביב פסטיבל "זמן פיוט" מיסודו של מרכז ברודט לתרבות יהודית בתמיכת עיריית תל אביב. את הפסטיבל פתח מופע חגיגי במיוחד של ברי סחרוף והרכב הנגנים שליווה אותו בסימן "אדומי שפתות" – המופע שקרם קול וצלילים לשירתו של משורר ימי תור הזהב בספרד -שלמה אבן גבירול.

באותה עת האתר בו אתם נמצאים כעת עדיין לא נפתח, אבל את חוויית התיעוד של אירועי מוזיקה מיוחדים כבר לקחנו על עצמנו. מאז ועד עתה משתדלים מידי שנה ללוות את הפסטיבל באירועיו השונים על פי הנושאים שנבחרים להוביל את הפסטיבל.

השנה כאמור חוגג הפסטיבל את שנתו העשירית ובמופע הפותח מככב המוזיקאי והיוצר ברי סחרוף, סוג של סגירת מעגל.

ביום שני 10.02.2020 התקיים מופע הפתיחה של הפסטיבל בו נטלו חלק שורת מוזיקאים ויוצרים ביניהם ברי סחרוף, יוני רכטר, דניאל זמר ואסתר רדא אשר בצעו ביחד ולחוד ובשילובים שונים מהמיטב שבשירי האהבה מיצירות הפיוט מהמסורת היהודית בטייטל המופע – "אהבת עולם".

את השירה ליווה הרכב הנגנים שכלל את אבי ליבוביץ: טרומבון, תום לב: סקסופון אלט, רוני עברין: כלי הקשה, יונתן פרלמן: פסנתר, קלידים, גיא סטריער: גיטרה, גלעד אברו: קונטרבס, אלמוג ליזמי: תופים.

.

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: