פס קול שבועי

תומר ישעיהו – Manuella

אלבומו החדש והחמישי במספר של תומר ישעיהו הוא סוג של מסע סביב העולם בתשעה שירים...

האלבום החדש – Manuella הכולל תשע רצועות מוזיקליות חלקן אינסטרומנטליות וחלקן שירים שהלחין ועיבד תומר ישעיהו למילותיהן של הזמרות אותן הוא מארח באלבום, זהו סוג של מסע ברחבי העולם, הן מבחינת ההשפעות המוזיקליות שמתערבבות באורח אקלקטי והן בהיותו מפגש אותו ניתן להגדיר "מהגלובאלי ללוקאלי"…

כאמור לצידו של תומר ישעיהו מתארחות בין שירי האלבום כמה זמרות יוצרות מרתקות בפני עצמן – דניאלה ספקטור, מגי היקרי, יעל שושנה כהן, טלי בן ארי, וגם את המוזיקאי צוק דבוסק שחיבר טקסט ואף שר אותו.

תומר פותח את האלבום עם קריצה ימתיכונית מיוונית, תחום הקרוב לליבו כשהוא מעטר את סימפול קולו של אריס סאן המיתולוגי כפתיח לקטע אינסטרומנטלי יווני עם הרבה בוזוקי ומקצב מרקיד מסורתי… גם הקטע הבא הוא אינסטרומנטלי נטו, נותן חופש מחשבה למאזין להגיע אל המחוזות המעניינים את תומר. רק בשיר השלישי מתחיל המסע המשותף עם הנשים כאשר מגי היקרי מצטרפת בשירה בשפה התימנית, בהמשך האלבום בין קטע אינסטרומנטלי אחד למשנהו תמצאו את שאר הזמרות השרות בספרדית, בצרפתית ובאנגלית.

את ההשקה הרשמית לאלבום יחגוג תומר ישעיהו במופע הקרוב המתוכנן להתקיים בתאריך 1 בפברואר במועדון בארבי, כאן איוונט, כאן כרטיסים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: