פס קול שבועי

יוסי בבליקי – האם כבר הגעתי לפה

זה אמנם בסך הכל שיר חדש, אולם הוא מסמן את הדרך לאלבום שלם מבית היוצר של המוזיקאי יוסי בבליקי, האזינו.

שמונה שנים חלפו מאז השיק המוזיקאי, היוצר והזמר יוסי בבליקי את אלבומו האחרון "האגרוף", זמן די והותר כדי לשחרר בקרוב מאוד אלבום חדש שיענה לשם "האם כבר הגעתי לפה", הסנונית הראשונה ממנו היא שיר הנושא שגם נושא את שם האלבום, מדובר באריזה שתכיל 11 יצירות הכוללות מניין טקסטים ביקורתיים, ויצירה אחת אינסטרומנטלית הנעטפים בצליל האהוב והמוכר של יוסי בבליקי.

קצת ביוגרפיה על בבליקי היוצר, המוזיקאי –

בשנת 1986 הוא הקים את להקת פונץ' ויצר את השירים – "עדינה", "אני מאוהב בבחורה מבת ים", "ונדמה שישוב", "הוא מסתכל בה כל הזמן" ועוד. אלבום הסולו הראשון שלו "אלבום המצעדים" יצא בשנת 1996 וזכה להצלחה גדולה, הוא הוכתר על ידי ידיעות אחרונות כאחד ממאה האלבומים העבריים הגדולים של כל הזמנים, אלבום שהכיר בפנינו את השירים: "סוויטת יום העצמאות" ו"יש לך מקום". אחריו יצאו האלבומים –  הגברת עם היהלומים(2004) והאגרוף (2011). במקביל בבליקי המשיך ליצור במקביל עם פונץ, עם בועז כהן ( תחת השם דצמבר), ליצור מוזיקה לפסטיבלי מחול, לסדרות טלוויזיה ולסרטים ואף לתחזק תוכנית רדיו שבועית בתחנת "מהות החיים".

אשתדל שלא להאריך בדברים כי יש כאן באתר כמה "מגילות" שכתבתי אודות בבליקי, אנסה לתמצת את האיש במשפט אחד ארוך ומורכב וגם מאוד מחייב – "..שני חלקי האלבום מציבים את יוסי בבליקי במקום בו יושבים משוררים, הוא, האלבום, לוקח אותך אל תוככי נשמתו ומחשבותיו של בבליקי, האזנה לאלבום איננה תוך כדי, איננה כבדרך אגב, על מנת להכיל את התכנים והמסרים, צריך לפנות קצת למעלה משעה, להניח את התקליטורים בנגן ופשוט לשבת ולהאזין, בשקט, להבין."

מופע השקת האלבום החדש יתקיים בתאריך 08/01/2020 במועדון האזור ובמסגרתו יארח בבליקי את אהוד בנאי, בועז כהן, נדב אזולאי ושר ניב. כאן אפשר ואף רצוי לרכוש כרטיסים למופע.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: