חדשות הסצנהפס קול שבועי
כולל וידאו

אלבומיו של יגאל בשן עלו לרשתות הניו מדיה

במלאת שנה למותו של יגאל בשן, חברת אן אם סי יונייטד סיימה פרויקט הנגשה דיגיטלית לאלבומי האולפן שלו

במלאת שנה למותו, חברת אן אם סי יונייטד הודיעה כי תריסר אלבומי האולפן של יגאל בשן נגישים בדיגיטל. במשך עשרות בשנים, עמדו חלק גדול מסרטי ההקלטות של יגאל בשן על המדפים בארכיון חברת אן אם סי/הד ארצי, לא זכו לצאת על גבי תקליטור ומשום כך לא היו זמינים לשידור בתחנות הרדיו וכפועל יוצא, גם קהל המאזינים לא זכה לשמוע אותם זמן רב.

יגאל בשן אלבומי האולפן
יגאל בשן אלבומי האולפן

במהלך השנה האחרונה עברו סרטי ההקלטות שבארכיון החברה תהליך דיגיטציה (העברה מהפורמט האנלוגי לפורמט הדיגיטלי) כדי להנגיש את ארכיון ההקלטות העצום לעורכי המוסיקה, תחנות הרדיו וערוצי הניו מדיה השונים.

במהלך העבודה התגלו אוצרות רבים ונדירים, מהסוג שכל חובב מוסיקה ישמח להיחשף אליהן. בשלב הראשון וכסנונית הראשונה מתוך האוצרות הללו שוחררו תריסר מאלבומי האולפן של יגאל בשן הן לשדרני תחנות הרדיו והעורכים המוזיקליים והן לציבור הרחב באמצעות פלטפורמות הניו מדיה השונות כספוטיפיי, דיזר, כמו כן השירים זמינים להאזנה גם באתר הרשמי של יגאל בשן. האזנה טובה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: