חדשות הסצנה

אמנים מתגייסים- נפגשים, מספרים ושרים למען קובי רכט

ביום ראשון יתקיים מופע במוזיאון תל אביב שכל כולו על טהרת ההתנדבות של אמנים רבים למען המוזיקאי קובי רכט, פרטים וכרטיסים.

ביום ראשון, 8 בדצמבר, יתקיים באולם אסיא במוזיאון תל אביב לאמנות ערב מחווה לכבוד המוזיקאי קובי רכט החוגג בימים אלו 72 . המופע שיוצא לפועל ביוזמתם של צור בן זאב וורדינה כהן נעשה כולו על טהרת ההתנדבות.

בין האמנים שאשרו את הגעתם והופעתם באירוע שכל ההכנסות ממנו יוקדשו לטובת הסיוע הכלכלי לקובי רכט מצויים – אסף אמדורסקי, קובי אושרת, מיקי גבריאלוב, שירה גבריאלוב, עדנה גורן, אמיר דדון, ארקדי דוכין, דוד ד'אור, אריאל זילבר, אוהד חיטמן, חנן יובל, ורדינה כהן, קשת בן זאב, חמי רודנר, לאה שבת, פיטר רוט, להקת תיסלם ועוד. את הערב ינחה יואב גינאי. וילוו בנגינה צור בן זאב בבס, עדי רנרט בפסנתר, עמוס הדני בגיטרה ואיתן איצקוביץ על התופים.

קובי רכט, יליד 1947, החל את מסלולו המוזיקלי עוד כנער  כאשר הקים את להקת הקצב "קובי רכט וכוכבי הלכת" ובמהלך שירותו הצבאי היה סולן בלהקת פיקוד מרכז. בשנת 1968, עוד כחייל, נבחר על-ידי המלחין סשה ארגוב לשיר את שיריו והשתתף לצידה של עדנה גורן באלבום "שירי סשה ארגוב".

לצד המסלול המוזיקלי קובי רכט עסק תקופה מסוימת גם במשחק ונטל חלק במחזמר הקברטי של חנוך לוין "קטשופ", עם תיקי דיין וטוביה צפיר ואף השתתף במחזמר "קרחת" שכתב יהונתן גפן.

באותם ימים החל לשתף פעולה עם קובי אשרת ואחד מלהיטיהם המשותפים – "לך איתה" בביצועה של אילנה רובינא זכה לגרסאות מחווה רבות ומכובדות, השניים הופיעו כשלישייה עם חנן יובל, בהרכב שנקרא "שובבי ציון".

בסוף שנת 1972 נסע רכט לאירופה ובמשך שנים רבות התגורר ויצר בחו"ל. באירופה כתב, הקליט והפיק מוסיקלית כעשרה אלבומים, בלוס אנג'לס המשיך ביצירה מגוונת, כתב מוזיקה לסרטים ושיתף פעולה עם מוסיקאים ידועים.

כאמור בימים אלו, בגיל מבוגר, המופע שיתקיים בערב יום ראשון הוא מופע הערכה והוקרה לצד סיוע במצבו הכלכלי. כרטיסים ניתן עדיין לרכוש באתר פשבר, כאן.

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: