סיקור הופעות
כולל וידאו

סורין בדרכו שלו

האקורדיון של ישראל רוזן - סורין במרכז המופע, סורין – אולם תרבות גבעת שמואל, ממחוזות הבלקן דרך ערבות גיאורגיה, נופי איטליה וארץ ישראל.

כשהיה בן 5 ברומניה, קיבל סורין (ישראל רוזן) את האקורדיון הראשון שלו. קסם האקורדיון ליווה אותו מאז. בגיל 14 כבר הופיע אתו על במות ולצבא, התגייסו יחד ללהקה צבאית. הוא מלווה אותו לכל מקום, הוא נוסע אתו לטיולים בארץ ובחו"ל "הוצאתי לו פספורט" צוחק סורין עם הקהל, כשעומד לקראת סוף המופע ומספר לנו איך קם בכלל המופע הזה. גם כשלא הופיע, לא הפסיק לנגן. בשישי בצהריים נהג לשבת ולנגן בקפה בגבעתיים עם חבריו, בשביל לא לאבד את הנגינה. תמיד ידע שיחזור לנגן. במשך שנים ליווה נגנים בהופעות ותמיד חלם על מופע משלו, בו האקורדיון במרכז. אמש, הוא עשה זאת, בדרכו שלו.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

במימון אישי, בניהול אמנותי ומוזיקלי של האחים אסנר, קטעי קישור ובימוי של עדינה חיימיס, הפקה של ענת ספיר והרבה אורחים וחברים, נוצר מופע שנותן משמעות חדשה לאקורדיון. על הבמה השמחה התארחו משתתפים רבים:

מקהלת קולן הוותיקה, כבר למעלה מ-30 שנה שרים יחד. שניים מחבריה שרים באופרה הישראלית וכל הארבעה יוצרים יחד הרמוניות משגעות. חבריה הם עולים מגאורגיה אבל שרים פולקלור ממקומות שונים ואמש, לקחו אותנו לטיול מסביב לעולם.

טליק מאיר ביום אשת חינוך ובלילה שרה מוזיקה ארץ ישראלית ומחזות זמר.

אנה סנגר שאחראית על קטעי הקישור והבידור של המופע, הידועה יותר כ"ליציה" הדמות הזקנה והתאטרלית שמככבת ב"Got Talent" ברחבי העולם וגורפת פרסים, הפליאה עם קטע שופן היסטרי על הבמה. הביקורת היחידה שלי עליה, היא שלא קבלה מספיק זמן פסנתר.

התזמורת המצוינת כללה פסנתר – ראובן בר יוסף, נראה שנהנה מהמופע לא פחות מהקהל. כינור-לאוניד רוטשטיין, שביצע דואט עם סורין לכינור ואקורדיון, דואט וירטואוזי במהלכו הפך הכינור לחיות משק מציפור שיר קטנה ועד לכבשה ולאוניד רוקד וקופץ עם הכינור שמשמש איבר נוסף לגופו. גיטרה – אריק פולקובסקי, שגרם לה להישמע כמנדולינה, בעזרת פריטה שמותירה רושם. כלי נשיפה – רועי רוזנברג, קונטרבס – קוסטיה אדלקינד, תופים – לאון חביב.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

סורין לוקח אותנו למסע חובק עולם, שמתחיל בראשית המדינה, עם מחרוזת "הורה" המלווה בהרמוניות הנהדרות של קולן מתובלות בקול הסופרן של טליק. ממשיכים למחווה לצ'ארלי צ'אפלין, בדרך עוברים במחוזות הבלקן, דרך ערבות גאורגיה, נופי איטליה והשאנסונים הצרפתיים. למעשה, בטיול חובק העולם הזה, תמיד יש תזכורת לארץ ישראל. בבחירת השירים תמיד ימצא שיר שבוצע גם בעברית, כמו למשל "שיר מחזק את הלב" של חווה אלברשטיין במחרוזת הגאורגית, או תזכורת ל"טיטינה ואפריים" במחווה לצ'ארלי צ'פלין והצמד הבלתי נמנע "קטיושקה" ו"קלינקה" במחרוזת הרוסית. המופע שמח, צבעוני ותוסס. לאורך המופע מוקרן וידאו ארט על מסך ענק וכולו מתובל בקטעי קישור משעשעים המשוחקים ע"י אנה סנגר.

נראה שהקהל נהנה מהמופע, הצטרף בשירה, בריקוד ומחיאות כפיים סוערות. המסע מסתיים כמובן בחזרה בגבולות הארץ, עם "הזמר הזה" בביצוע צבעוני הכולל את כל המשתתפים יחד. מסע שחוט השני העובר לאורכו הוא האקורדיון.

הופעה הבאה ב 7.2.20 בהיכל התרבות קרית מוצקין. כדאי לעקוב.

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: