סיקור הופעות
כולל וידאו

יום הולדת שמח מתי כספי

מתי כספי חוגג את יום הולדתו ה- 70 יחד עם התזמורת הפילהרמונית ומארח את שלום חנוך בהיכל התרבות

מתי הוא מסוג המוסיקאים המקומיים הנמנים על עמודי התווך, אבות המזון ועוד שלל סופרלטיבים הבאים לציין בחיל ורעדה כי הוא אכן מהגדולים, החשובים ומעל כל הקריטריונים בפס הקול הישראלי, הכישרון של כספי יכול לקחת אותך כמאזין ממחוזות הפזמונאות אל שדות הפולק, הפופ, הרוק, המזרחיות ואפילו לנגיעות הג'אז כי כספי פשוט יודע ומסוגל לעשות זאת ללא מאמץ מיוחד.

היום חוגג מתי כספי, מלחין, מעבד, מתזמר, מפיק ומנהל מוזיקלי, רב-נגן וזמר מבצע, את יום הולדתו ה- 70. אירוע חשוב וחגיגי ששיאו הערב כאשר מתי כספי עמד על במה בהיכל התרבות של תל אביב ומאחוריו התזמורת הפילהרמונית בניצוחו של אילן מוכיח ובצע ממיטב שיריו שכבר מזמן הפכו לנכסי צאן ברזל של אמת בשדות הזמר הישראלי על סוגותיו השונות.

מתי כספי שעל מדף תמליליו ומנגינותיו רשומים כאלף יצירות בביצועו או בביצועים של אחרים לווה את שירתו הערב עם הפסנתר והגיטרה האקוסטית ואף ארח את ביתו סויאן כספי וחבר וותיק שלו – שלום חנוך. צלמנו מוטי קמחי נכח במופע וחזר עם המראות.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

טעימות ורגעים מוזיקליים מתוך המופע

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: