הופעות בינלאומיותסיקור הופעות

המסיבה של טייסטו …

עמוק אל תוך הלילה, הדי ג'י טייסטו ושורת חברים נתנו בראש לאלפי חוגגים בביתן אקספו בגני התערוכה, טוני פיין הלך לראות את כוכבי ההשמעות וחזר עם המראות.

הלילה, עמוק אל תוך שעות הבוקר המאוד מוקדמות, מול קהל של אלפים ואולם מלא עד אפס מקום, הופיע במתחם Expo תל אביב טייס מק'יל ורווסט המוכר ברחבי העולם בכינויו טייסטו TIESTO , הדיג'יי והמפיק המוזיקלי ההולנדי בן ה- 50 ומי שנחשב כאחד השמות החשובים, המשפיעים והגדולים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה האלקטרונית, לו עשרות מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות השונות. גם הפעם נקסט הפקות הייתה אחראית על הבאתו לארץ והפקת המופע.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה של טייסטו

אין זו הפעם הראשונה שטייסטו עושה את תל אביב, יודעי דבר וארכיאולוגים של חיי הלילה נוקבים בלפחות עשר פעמים שטייסטו כבר תקלט בתל אביב ובישראל בכלל, ממש בתחילת דרכו המוזיקלית, עוד בימי הדקדנס של המאה הקודמת, במועדונים כאלנבי 58 בתל אביב והאומן 17 בירושלים כולל הסניף התל אביבי, אליו חזר עוד מספר פעמים, גם בעשור האחרון ביקר טייסטו בישראל לא פעם, שוב בשנים 2002 2007, בחוות היען אילת, 2008, 2011, ו – 2013, בפסטיבל בלו4דנס באילת בשנת 2014 ועד לאחרונה באוגוסט 2016 עת הרים את קהל האלפים בלייב פארק במערב ראשון לציון.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה של כריסטיאן ניירן

כאמור גם אמש הופיע טייסטו בתל אביב אך לא לבד, מלבדו עלו על הבמה בזה אחר זה הדי ג'יי מצפון אירלנד, כריסטיאן ניירן, השחקן שגילם את הודור, בסדרה משחקי הכס שפתח את הלילה, (הבחור אמור בליל שישי כבר לתקלט במסעדה האסיתית Bang Bang בסאן דייגו, קליפורניה, נקווה שיש לו איזה דרקון שיטיס אותו במהירות…) מאחוריו 20 שנות פעילות כרזידנס ופעילות לצידם של שמות כסטיב איוקי, דימטרי ווגאס ולייק מייק, פאט בוי סלים ועוד. אין ספק כי הקהל התל אביבי כמו הפריפריאלי שהגיע במיוחד למתחם בגני התערוכה ללא הבדלי דת, גזע, מין, גיל וקבוצות חיברות הגיע במיוחד כדי לחזות בתקליטן הכי לוהט בעולם מזה יותר מעשרים שנה.

לחצו לגלריית התמונות המלאה של פדה לה גרנד

הדי ג'יי פדה לה גרנד, אף הוא מהולנד, בן 42 הפעיל מזה כשני עשורים, שנמנה אף הוא על האורחים מחו"ל שהרימו את הקהל לפני כניסתו של טייסטו, גם אמור לתקלט הערב בארצות הברית, אטלנטיק סיטי, מועדון פרמייר (יכול להצטרף לרכיבת הדרקון של הודור…). והדי ג'יי המקומיים דור דקל ויהל.

לסיכום – ההפקה לא לקחה הפעם כל סיכון, באשר במהלך הקיץ החולף כל אירועי המוזיקה האלקטרונית על שלל סגנונותיהם התקיימו באוויר הפתוח, פארק הירקון, לייב פארק בראשל"צ וכדומה, האירוע אמש התקיים בתוך מבנה, האם חשש מגשם מיטפטף? יתכן וכן, אבל האוויר הפתוח ותפאורה יותר צבעונית ויותר עשירה בתכנון ובדמיון הייתה עושה את לייל אמש למשהו יותר עולץ וחביב.

קטעי וידאו מהחגיגה, צילום טוני פיין

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: