חדשות הסצנה

נפרדים מרוני פיטרסון

בשעות אחר הצהריים הובא המוזיקאי והיוצר רוני פיטרסון למנוחת עולם בבית הקברות הקאתולי ביפו, מילים, מראות וצלילים

כזכור השבוע הלך לעולמו המוזיקאי, היוצר וגיבור הגיטרה רוני פיטרסון, מותו בטרם עת ובחטף הותיר את קהיליית האמנים בהלם, היום בשעות אחר הצהריים הובא רוני פיטרסון המנוח למנוחת עולמים בבית הקברות הקאתולי בדרום יפו, הרבה בזכות התערבותה של יעל חולדאי אשת ראש העיר שדאגה שרוני יקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו על פי חוק.

בשעות אחר הצהריים המתה החלקה הקטנה של בית הקברות הקאתולי בעשרות אמנים וחברים לדרך, מוזיקאים ואנשי התעשייה, אשר הגיעו כדי לחלוק כבוד אחרון ולהיפרד מרוני פיטרסון. גם אנחנו היינו שם על מנת לתת את הכבוד האחרון למי שצרב את מוזיקת הבלוז בישראל.

במהלך טקס האשכבה נשאה אשתו של רוני, נילי פיטרסון דברים וציינה כי רוני היה מעדיף שכל הקהל שהתאסף היה מגיע להופעה שלו במועדון זאפה ולא לכאן…גם חברו הטוב ומי שבעצם הביא את רוני פיטרסון לישראל, המוזיקאי שלום חנוך, ספד לרוני וציין כי הוא בעצם היה כל חייו זר במקום – ..."זר, זר פה. זר בשפתו, זר באישיותו. ובמידה רבה ניסה להשתקע כאן. מאוד מסור ומאוד אחראי, שנלחם עם איזושהי מועקה כל הזמן. ויכולתי להבין את זה. הוא היה פה כל כך הרבה זמן, ונתן כל כך הרבה בלב מלא. אצבעות פלדה, נחישות של פלדה, זר, נביא בעירו. הייתה אהבה גדולה בינינו"….גם אחיו רע ספד וציין כי אמנם הוא האח הגדול אולם רוני תמיד דאג לו, כך הוא היה, בעל לב רחב ואוהב.

את סיומו של הטקס חתם המוזיקאי גדי אלטמן בביצוע לשירו של בוב דילן Forever Young וכך בעצם נזכור את רוני פיטרסון, בסך הכל בן 62, די צעיר במונחי רוקנר'ול של ימינו, למרות היותו בן לדת הקאתולית הוא הלך לעולמו כצדיק, במהלך עשרת ימי תשובה, מיתת נשיקה, רק חבל שכל כך צעיר, יהי זכרו ברוך.

גדי אלטמן, שיר פרידה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: