סיקור הופעות

סיסטם עאלי יודעת שאין כמו יפו בלילות, אין!!!

להקת סיסטם עאלי חוגגת השקת האלבום "מהרג'אן" עם אורחים במועדון בארבי, המראות, הקולות.

להקת סיסטם עאלי היא בעצם הרכב הכולל משוררים ומוזיקאים יוצא דופן, מדובר בקבוצה שהיא סוג של תמונת מראה לחברה הישראלית בעולם אוטופי – יהודים, ערבים, עולים מחבר העמים, היוצרים יחדיו על מצע של תערובת מוזיקלית המשלבת היפ הופ וראפ, ביט אפרו אמריקאי, רוק, ג'אז, מוזיקה מזרח תיכונית ואפילו צבעים של מוזיקה צוענית.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

גם בליל השפות המשמשות את הטקסטים שרובם ככולם מאוד נוקבים וישירים ומתריסים את המציאות בפני המאזינים הוא רב גוני – עברית, ערבית, רוסית, אנגלית, יידיש ואפילו אמהרית.

ההרכב סיסטם עאלי שנולד בשכונת עג'מי ביפו על רקע מאבק למען זכויות דיור בעיר והמשיכה בפעילות חברתית – אמנותית – חינוכית ופוליטית חגג השבוע, יום שלישי, את השקת האלבום החדש "מהרג'אן" ובעברית קרנבל.

 

האלבום, היוצא שש שנים לאחר אלבום הבכורה, שהופק בידי אורי וינוקור כולל תשעה שירים שנכתבו, הולחנו ומבוצעים בידי חברי ההרכב כשהם נסובים סביב הנושא – מה קורה כאן בין ישראל ופלסטין בשנת 2019. הטקסטים נוגעים בנושאים קשים – גזענות, הדרה, הפרדה והפחדה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

השבוע כאמור האלבום הושק במופע חגיגי במועדון בארבי כאשר לצידם של חברי ההרכב התארחו אמנים יוצרים נוספים המציגים בעצמם את התערובת הארץ ישראלית העכשווית – תמר נפר מלוד, ואדים מכונה, ללה מיפו, מוזי ראפס מירושלים ואמירו "בנימין" דנקו.

השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע למופע כדי להביא את המראות והקולות.

קטעי וידאו מהמופע

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: