חדשות הסצנה

זורבה היווני יפתח סדרת מופעים בהרצליה

הרצליה - סדרת מופעים לציון 25 שנים לתכנית הרדיו "קול שישי" בהגשת ירון אנוש תחל עם "זורבה היווני", כל הפרטים

"זורבה היווני״, היצירה הקלאסית-יוונית, תפתח את סדרת המופעים והאירועים לציון 25 שנה לתכנית הרדיו של ירון אנוש "קול שישי" ב—"כאן ב'"  . הקונצרט יתקיים בהיכל אמנויות הבמה הרצליה ב-25 בספטמבר 2019  בשעה 21.00. בקונצרט יטלו חלק – תזמורת הסימפונייטה באר שבע בניצוחו של יובל בן עוזר. מקהלת הקיבוץ הארצי, נגן הבוזוקי  ישראל יפרח, הזמרת אפרודיטי קמפלי. את האירוע ינחה ויספר ירון אנוש.

מחירי כרטיסים: החל מ 140 ₪ – 170 ₪. רכישת כרטיסים: בטיקטמאסטר ובאתר היכל התרבות הרצליה

כך מספר ירון אנוש על הסדרה והמופע הפותח – "25 שנים (ויותר), אני משתף אהבות. מהשידור הראשון החלטתי שאביא למאזינים רק את מה שאהוב עלי, בתקווה שגם הם יאהבו זאת. לא היה זה דבר מובן מאליו עבורי שכך יהיה. גם כעת,  בחלוף השנים, אני עדיין תמה על כך, תמה ושמח.  הקו המנחה לסדרת האירועים והמופעים שיצרנו הוא אחד ויחיד: לחלוק אתכם ואתכן את אהבותיי המוסיקליות והסיפוריות. זהו המסע שלי לאיתקה. ואני יותר מאשמח אם תצטרפו אלי למסע הזה. לא במקרה בחרתי לפתוח את סדרת האירועים עם המוסיקה הנפלאה (לטעמי) של הסרט ״זורבה היווני״. הייתי בן 9 כשהוא הוצג  בישראל. אבי היה בעלים ושותף בבתי הקולנוע בהרצליה ואני עשיתי את ימיי שם כאותו ילד מן הסרט "סינמה פרדיסו". ערב ערב הייתי צופה בסרט, לעיתים מתא המקרין, מתרומם על קצות אצבעות רגליי כדי להגיע לחלון הקטן, חרך הצצה ותו לו, שדרכו נגלו לי עולמות רחוקים ושובי לב. זורבה היווני  הכה בי בכל חושיי הרכים. הסיפור שתחילתו מפגש אקראי בנמל פיראוס בבוקרו של יום חורפי סוער, שבה את ליבי……ואז המסע המשותף של האינטלקטואל הצעיר חסר היכולת להביע עצמו דרך רגשותיו (המספר, ניקוס קאזאנצאקיס) ומולו אלכסיס זורבאס שחייו אש ולהבה יוקדת וכל כולו שיר תהילה לאדם, חירותו והבעת תחושותיו. . זה לא במקרה שהסרט זכה להצלחה בעולם כולו וכך גם  המוסיקה שהלחין מיקיס תאודורקיס, המטיבה להעביר את החיות, האנרגיה ואת פסיפס החיים היווני העממי. מאוחר יותר הרחיב ועיבד תאודורקיס את פס הקול לבלט. המוסיקה כוללת שירים שונים שכתב תאודורקיס תוך שימוש במקהלה ובזמרת סולנית ומוסיקה תזמורתית, ששיאה בריקוד הסיום".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: