אירוויזיון 2019

לגעת באושר…

הפסטיבל המתחולל בתל אביב סביב אירועי האירוויזיון לא פוסח על אף מתחם או מרכז בילויים, בליל חמישי האחרון, שעות ספורות לפני חצי הגמר השני של תחרות האירוויזיון ובמקביל לחגיגות האוכל והמוזיקה ב"כפר האירוויזיון" שהוקם במתחם פארק צ'ארלס קלור נערכו חגיגות אמיתיות לחובבי האירוויזיון על המזח של נמל תל אביב כחלק מאירועי "לילה לבן".

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כאן בבלוג הוחלט על שליחתו של השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין לעקוב מקרוב אחר מספר אירועים בהם נטלו חלק כוכבי אירוויזיון בינלאומיים, האירוע הראשון אשר התקיים כאמור בנמל ותויג בטייטל "Glorious" היווה מחווה לזמרות אן מארי דוד, לורן וקרולה, שלושת זוכות האירוויזיון, מעשורים שונים, אן מארי דויד זוכת אירוויזיון לוקסמבורג בשנת 1973 ואף ייצגה את צרפת בישראל באירוויזיון 1979, לורן הזמרת השבדית שזכתה בתחרות האירוויזיון עם השיר "אופוריה" שהפך להיות להיט ענק בכל רחבי אירופה ונחשב לאחד מלהיטי הרחבות האהובים ביותר על ידי חובבי התחרות בכל העולם, קרולה – אשר גברה על אורנה דץ באירוויזיון בשנת 1991 וזכתה במקום ראשון.

אורנה דץ וקרולה, אבניבי. צילום טוני פיין
אורנה דץ וקרולה, אבניבי. צילום טוני פיין

האירוע הונחה בידי אורנה דץ אשר כזכור ייצגה את ישראל בתחרות האירוויזיון בשנת 1991 עם בן זוגה לצמד משה דץ עם השיר "כאן", במהלך המופע הצטרפה אורנה לקרולה בביצוע השיר "אבניבי".

מיכל אמדורסקי על התקלוט. צילום טוני פיין
מיכל אמדורסקי על התקלוט. צילום טוני פיין

בנוסף למופעי הזמרות הוענקה תעודת הוקרה לנורית הירש, כלת פרס ישראל, שהלחינה את השיר הראשון שייצג את ישראל באירוויזיון "אי שם" (בביצוע אילנית) וגם את השיר הראשון שזכה באירוויזיון (אבניבי) בביצוע יזהר כהן. המשך הערב הובל בידי מיכל אמדורסקי שתקלטה את החגיגה עד תחילתו של השידור מגני התערוכה של חצי הגמר השני שהועבר בשידור חי לבלייני הנמל.

תעודת הערכה לנורית הירש. צילום טוני פיין
תעודת הערכה לנורית הירש. צילום טוני פיין

המשכה של החגיגה האירוויזיונית התקיים בצהרי יום שישי במתחם דיזנגוף סנטר שם הופיע בפני קהל רב שמילא את המעברים והקומות הזמר יזהר כהן שהעלה לבמה את הילדים שנכחו במתחם כדי לשיר עימו את להיטיו ובראש ובראשונה את "אבניניבי" כמובן.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כאמור טוני פיין חרש את העיר וחזר עם המראות והצלילים.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – אן מארי דוד

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – קרולה

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – נורית הירש

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – אורנה דץ ואלון אמיר

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – מיכל אמדורסקי

לחצו לצפייה בגלריית תמונות – יזהר כהן

וידאו

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: