חדשות הסצנה

המוזיקאית אלונה טוראל הלכה לעולמה

המלחינה והמעבדת המוזיקלית אלונה טוראל הלכה לעולמה בערב יום העצמאות מדום לב בדרכה להופעה משותפת עם הזמרת רונית אופיר. היא נמצאה הבוקר ברכבה בידי חברים וקרובי משפחה.

טוראל בת 75 אחראית לכמה מהלחנים והמנגינות של שירים הנעוצים עמוק בקנון המוזיקה הישראלית ובניהם ניתן למנות את   "אדבר איתך", "הוא לא כל כך חכם", "בשביל אל הבריכות", "גשם בוא" ועוד, טוראל הייתה חברה בהרכב הג'אז הישראלי החלוצי "הפלטינה" בסבב הראשון שלו והספיקה להלחין לזמרים ויוצרים דוגמת חוה אלברשטיין, אריק איינשטיין, יגאל בשן, דני ליטני, מני בגר, גלי עטרי, יצחק קלפטר, קורין אלאל, נורית גלרון ועוד.

את אלונה טוראל בהופעה הזדמן לי לראות באופן אישי כאשר השתתפה יחד עם יובל בנאי, סולן להקת משינה, יבדל"א, במופע בטייטל "לילה בעיר" במסגרת פסטיבל הפסנתר של תל אביב בסתיו 2014 במוזיאון תל אביב.

על המופע כתבתי בין היתר את המילים הבאות הקושרות בין אלונה המדור הוותיק ליובל הדור הצעיר יותר – "…מופע, שבמרכזו מפגש בין דורות וסגנונות – בין הרוק של בנאי ממשינה לבלוז של טוראל, אשר חושפת בליווי קלידי הפסנתר את יובל בנאי ככותב ומבצע נטו, כלל מבחר מהלהיטים האהובים של יובל בנאי מ"משינה" ומאלבומי הסולו שלו, לצד שירים חדשים שבוצעו לראשונה מול קהל. יובל עצמו סיפר לקראת המופע כי הוא מאוד שמח לחזור לעבוד עם אלונה, עימה עבד בזמנו על אלבום הסולו הראשון שלו, לדבריו פסטיבל הפסנתר הנו הזדמנות חשובה במסגרתה  הוא יכול לחוש את הקרבה לקהל עם פרשנות אינטימית לשירים המוכרים יותר, המאפשרת להם להיוולד מחדש.

על מועד הלווייתה טרם יצאה הודעה, יהי זכרה ברוך.

אלונה טוראל בוויקיפדיה

רגעים עם אלונה מהארכיון של הבלוג

מפגש עם אלונה טוראל על ידי יואב קוטנר

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: